Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

Güzel Düşünmüşüz! Ama Kullanmamışız!

Güzel Düşünmüşüz! Ama Kullanmamışız!
  • 17.09.2020
  • 427 kez okundu

Kullanılmış ‘maske’ ve ‘eldivenler’ için yerel idareciler tarafından düşünülen ve kentin belirli yerlerine yerleştirilen ‘atık noktalarına’ bugüne kadar düzenli olarak ‘çöp poşeti’ yerleştirmeyenlerin vatandaşa mesajı nedir?

Koronavirüs salgınından korunmak için kullanılan maske ve eldivenlerin atık hallerini, bugün Antakya kent merkezinin hemen her yerinde görmek mümkün, en çok da park ve bahçelerin çöp kutularında.
Uzmanlar, kimyasal atık sayılan maske ve eldivenlerin üzerinde biriken virüsün insan sağlığını tehdit ettiğini vurgulamasına rağmen, cadde ve sokaklarda kullanılmış eldiven ve maske görenlerin işaret ettiği adreslerin başında, kullanılmış ‘maske’ ve ‘eldivenler’ için yerel idareciler tarafından düşünülen ve kentin belirli yerlerine yerleştirilen ‘atık noktaları’ geliyor.
Ancak, yapılma hedefleri itibariyle takdir gören atık toplama noktalarına bugüne kadar düzenli olarak çöp poşeti eklemeyen idareciler, bu konuda kurallara uyan ve yaşanan salgının riskinden korktuğunu ifade eden vatandaşın da eleştirisinde.
-GEREKEN!-
Hatay Valiliği bünyesinde faaliyet gösteren İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun, bu ‘risk’ yaratan uygulamanın önüne geçmesi ve uygulamanın takipçisi olması gerektiğini işaret eden vatandaşlar, “Haksız olduğumuzda bizlere idari para cezasını hatırlatan da aynı kurumsal kimlikler, ama yapılması gerekeni yapmayanlar da aynı kurumsal kimlikler” eleştirisinde duruyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ