Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,29 / Satış: 7,32

Güzel’in mesajı, ilçe halkı ile 65 yaş üzerilere:

Güzel’in mesajı, ilçe halkı ile 65 yaş üzerilere:
  • 26.03.2020
  • 75 kez okundu

Evde kalmak, kendimizi ve sevdiklerimizi korur…

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, yayınladığı mesajında, ilçe halkından zorunlu olmadıkça evlerinden dışarı çıkmamalarını, ayrıca 65 yaş üzeri yaşlılara da her türlü destek hizmetinin götürüldüğünü kaydederek, “Sizleri seviyoruz.  Siz evinizde kalın, ihtiyaçlarınızı biz karşılayalım” dedi.
“Sevgili Defne Halkı” başlıklı yazısında, İlçe Belediye Başkanı İbrahim Güzelin mesajı şöyle:
“Korona adıyla bilinen ve oldukça bulaşıcı bir virüs olan Covid-19 ile mücadele kapsamında, ekiplerimizle yoğun bir çalışma temposu içerisindeyiz. 4 ayrı dezenfeksiyon ekibimizle; ibadethaneler, okullarımız, kamu kurum ve kuruluşları, çocuk ve oyun parklarımız, atölye, imalathaneler gibi halkımızın toplu kullanım alanlarını dezenfekte çalışmalarımızı 4 koldan, yoğun bir şekilde devam ettiriyoruz. Kültür Sosyal Ekibimiz, özellikle 65 yaş üstü yalnız yaşayan, dar gelirli büyüklerimizin temel gıda ihtiyaçlarının giderilmesi için kumanya paketlerini evlerine kadar götürüyor. Zabıta Ekiplerimiz denetimlerini sürdürüyor. Temizlik ekiplerimiz, evsel atıkların birikmeden toplanması için gece gündüz çalışıyor.
Sevgili Defneliler.  Koronavirüsle, bizde yerel yönetim olarak mücadelemizi, yetki alanımız ve imkanlarımız dahilinde sürdürüyoruz. Lütfen siz de kişisel önlemlerinizi dikkatle alınız. Çünkü alınmakta gecikilen her tedbir, karşımıza üzücü sonuçlarla çıkacaktır. Özellikle büyüklerimizi, yaşlılarımızı muhafaza edebilmek için çaba göstermeliyiz. Onlar, belleğimiz ve tecrübeleriyle rehberlerimizdir. Birey olarak alacağımız her tedbir, kendimizi ve sevdiklerimizi koruyacaktır. Lütfen zorunlu olanlar dışında kimse evinden çıkmasın, kişisel hijyenimize dikkat edelim. Sağlıkla kal Defne. Evinde Kal Defne.”
-Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ