Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,26 / Satış: 9,30
€ EURO → Alış: 10,73 / Satış: 10,77

Güzellikler Konuşuldu, Sorunlar Paylaşıldı

Güzellikler Konuşuldu,  Sorunlar Paylaşıldı
  • 27.09.2021
  • 196 kez okundu

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları Antakya’da bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehir Belediye Başkanları, Hatay’da bir araya geldi. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya; CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Lütfü Savaş, on üç medeniyete ev sahipliği yapan ve farklı din, mezhep ve etnik kültürlerin bir arada kardeşçe yaşadığı Hatay’ın tarihi birikiminden bahsetti.
Hatay’ın tarihte birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığını ifade eden Savaş, “Hatay, yüzyıllardır kardeşliğin, barışın, sevginin ve kucaklaşmanın başkenti olmuştur. Burası, farklı inançların ilk ibadethanelerine ev sahipliği yapan yerdir. Tüm bu güzellikleri içinde barındıran şehrimiz, bugün, Genel Başkan Yardımcımızı ve Türkiye’deki en önemli belediye başkanlarını misafir etmektedir. Burada, Hatay ile ilgili hem güzellikleri hem sorunları paylaşacağız. Ülkemiz hakkında müdahil olmamız gereken konuları konuşacağız” dedi.
Toplantı sonuçlarını bildirge halinde yayımlayacaklarını da belirten Lütfü Savaş, “Alacağımız kararların, şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Umarım, toplantımız ve kararlarımız, Türkiye Cumhuriyeti’ne son hediyesi Hatay olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yakışır” ifadelerini kullandı.
Toplantıda, CHP’li Başkanlar; EXPO 2021 Hatay’dan kırsal kalkınma zirvesine, Suriyeli mültecilerden Hatay Deniz Otobüsü (HADO) Projesi’ne kadar birçok konu hakkında görüşerek fikir alışverişinde bulundu.
-Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ