Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

Güzelmansur, geciken KDV ödemelerini sordu

Güzelmansur, geciken KDV ödemelerini sordu
  • 11.07.2020
  • 602 kez okundu

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, firmaların, devreden KDV alacaklarının akıbetini sordu. CHP’li Güzelmansur, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, devreden KDV alacaklarının ne zaman ve ne şekilde ödeneceğini sordu. Küresel salgınla birlikte, bazı sektörlerin faaliyetlerinin durduğunu, bazı sektörlerin ise üretim kapasitelerini düşürdüğünü belirten CHP’li Vekil Güzelmansur, “Bu dönemde oldukça yüksek borcu bulunan reel sektör için borç çevrimi neredeyse imkânsız hale gelmiştir. Bu durum, ekonomi döngüsünde de çok ciddi aksamalara neden olmaktadır” dedi.
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, reel sektörün likidite sorununu aşması ve borç çevrimini gerçekleştirmesi noktasında, devreden KDV alacaklarının ödenmesinin önemli olduğunu kaydettiği önergesinde şu soruları sordu:
1. Firmaların devreden KDV alacaklarının toplam miktarı ne kadardır?
2. Firmaların devreden KDV alacakları, ne zaman ve ne şekilde ödenecektir?
3. Şubat 2019’da gerçekleştirilen 134’üncü Vergi Konseyi Genel Kurulu’nun da ana gündem maddelerinden birini oluşturan devreden KDV sorununun çözümü konusunda, o günden bu yana yapılan çalışmalar nelerdir? -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ