Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,35 / Satış: 7,38
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Güzelmansur, intihar olayına dikkat çekti:

Güzelmansur, intihar olayına dikkat çekti:
  • 08.02.2020
  • 816 kez okundu

Anne-babalar Çaresizlikten Kendilerini Yakıyor

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, dün Antakya’da, Valilik binası önünde yaşanan intihar girişimi olayına dikkat çekerek, “Hatay’da iş bulamayan, çocuklarının karnını doyuramayan anne-babalar, çaresizlikten kendini yakıyor. Çarkları dönmeyen fabrikalar yanıyor. Zamlar, cepleri yakıyor. Mutfak yanıyor. Bu yangınları söndürmek için Saray ne zaman harekete geçecek?” diye sordu.
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, özellikle son 1 yılda, Türkiye’de işsizliğe ve geçim sıkıntısına bağlı intihar vakalarının arttığına işaret ederek şunları söyledi:
“2018’de 3.161 vatandaşımız intihar ederek hayatına son verdi. Bu intiharların ezici çoğunluğunun nedeni, işsizlik ve geçim sıkıntısıdır. İş bulamayan, pazarda filesini dolduramayan, mutfakta tenceresine koyacak bir şey bulamayan, çocuğunun karnını doyuramayan, faturasını ödeyemeyen, borç girdabına saplanıp kalan vatandaş, çaresizlik içinde intihara yöneliyor. İstanbul’dan Antalya’ya, Kocaeli’den Hatay’a, hatta Meclis’e kadar yayılan intiharlar, intihar girişimleri, ülkemizin de vatandaşımızın da içinde bulunduğu ekonomik krizi gösteren gerçek verilerdir. Üzerinde oynanmış, çarpıtılmış TÜİK rakamları, bize asla, ne içinde bulduğumuz durumu gösterir ve ne de çözüm üretmemize yardım eder.”
Ülkenin en önemli gerçek ve yakıcı sorununun işsizlik olduğunu vurgulayan CHP’li Güzelmansur, şöyle devam etti:
“Gerçek işsiz sayısının 8 milyona dayandığı bir ülkede, en önemli gündem maddesi işsizliği çözmek, üretimi ve istihdamı artırmak olmalıdır. Ancak Ankara’daki beylerin gündemi, 15 Temmuz darbesinin siyasi ayağının üstünü örtmekten ibaret! Bu gerçekten esef verici.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ