Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Hac’a güle güle

Hac’a güle güle
  • 05.08.2017
  • 1.662 kez okundu

Hatay’dan ilk hacı kafilesi Perşembe sabahı yola çıkarken, 2.kafile bugün, 3.kafile ise 17 Ağustos’ta yola çıkıyor.

Hatay’dan kutsal topraklara ilk hacı kafilesi Perşembe sabahı dualarla uğurlandı. İkinci kafile bugün, son kafile de 17 Ağustos günü yola çıkıyor. Konuya ilişkin paylaşılan bilgiye göre, ilimizden, Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile hacca giden vatandaşlardan oluşan ilk hac kafilesi (Hatay-1. Kafilesi), düzenlenen törenle 3 Ağustos Perşembe günü saat 05.00’da kutsal topraklara uğurlandı. Uğurlama törenine İl Müftü Vekili Cafer Erol, Yayladağı İlçe Müftüsü Alaattin Türkoğlu, Hac Ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Fahri Uçak, İl Müftülüğü Hac Bürosu Görevlileri Mehmet Yaylacı ve Hanifi Yaşin, Türkiye Diyanet Vakfı İl Temsilcisi Bünyamin Gedik, kafilede görevli hocalar, müftülük personeli ile hacı adayları ve yakınlarından oluşan kalabalık bir topluluk katıldı.
Duygu dolu anların yaşandığı uğurlama töreni, görevli hocaların okudukları Aşr-ı Şerif ile başladı. Tören, daha sonra okunan ilahiler, kasideler, telbiye, tekbir ve salâvatlarla devam etti, İl Müftü Vekili Cafer Erol’un son hatırlatmaları içeren sohbeti ve yapmış olduğu dua ile de sona erdi.
Yayladağı İlçe Müftüsü Alaattin Türkoğlu’nun başkanlığında, Cezaevi Vaizi Durmuş Ali Turaç, Din Görevlileri: Abdullah Bayrakdar, Mustafa Akpınar ve Hüseyin Bayraktar ile Bayan İrşad Görevlisi Selma Tütüncü rehberliğinde 157 hacı adayı ile birlikte toplam 163 kişiden oluşan kafile Hatay Havaalanı’ndan yola çıktı. İlimizden hacca gidecek hacı adaylarımızın bulunduğu 2. Kafile, 5 Ağustos 2017 Cumartesi günü (Bugün) saat 05.00’da, 3. kafile ise 17 Ağustos 2017 Perşembe günü saat 12.15’te yola çıkacak.
Hacıların 1. kafilesi 6 Eylül 2017 Çarşamba günü, 2. kafilesi 7 Eylül 2017 Perşembe günü, 3. kafilesi ise 23 Eylül 2017 Cumartesi günü geri dönerek ilimizde olacak. -Adil Yeşildağ-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ