Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,66 / Satış: 6,69
€ EURO → Alış: 7,28 / Satış: 7,31

HADO’ya Engel Kim?

HADO’ya Engel Kim?
  • 06.09.2018
  • 1.817 kez okundu

Savaş, HADO’ya engel olarak Seyfi Dingil’i gösteriyor.Dingil ise, “Büfe yapacakmış, nasıl izin verelim?” diyor.

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Doç. Dr. Lüftü Savaş, İskenderun Belediyesi’nin ilgili yer teslimini yapmamasından kaynaklı olarak, Hatay Deniz Otobüsü seferlerinin başlamadığını öne sürdü. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise, Lütfü Savaş’ın ‘iskele’ adı altında büfe ve gazino yapmak istediğini, buna da müsaade edemeyeceklerini söyledi.
Türkiye’nin en hızlı gemisinin, 2 aydır, İskenderun Belediyesi ile ilgili yer teslimi sorunu nedeniyle bekletildiğini öne süren Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ın açıklama ve iddiaları şöyle:
“İskenderun Belediye Başkanı’nın keyfiyeti nedeniyle seferlerimize başlayamıyoruz. Orası yalnızca İskenderun Belediyesi’nin değil, tüm Hatay halkınındır. Vatandaşlarımız, seçilmişlere haklarını korusunlar diye oy veriyor. Hatay halkının bu insanların üzerinde emeği var. Bunun bilincinde olmalılar. Bir milli servet olan bu gemi 2 aydır orada boşuna bekletiliyor 2 aydır oraya gemi getirmişim ve Türkiye’nin en hızlı gemisi Limak’da duruyor.
2 aydır bu iskeleyi ‘bugün vereceğiz-yarın vereceğiz’ diye beni oyalıyorlar. Hâlbuki o iskele, normal şartlarda, Büyükşehir Yasası’na göre Büyükşehir’in. 2 aydır bize vermiyorlar. Sonunda verecekler mi? Verecekler. Orada koca 300 kişilik deniz otobüsü bekliyor. Büyükşehir hizmeti Afganistan’a mı yapıyor? Pakistan’a mı yapıyor? İsrail’e mi yapıyor? Amerika’ya mı yapıyor? Kime yapıyor. Muhalefet olarak hangi şartlarda çalıştığımızı lütfen bilin.”
Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın bu açıklamalarına karşı hedef gösterilen İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise HADO’nun içeriğinin ne olduğunun kamuoyuna açıklanması gerektiğini, ‘T’ şeklindeki iskeleyi tamamen kapatacaklarını öne sürdü ve şöyle devam etti:
“Büyükşehir Başkanı Lütfü Savaş, T şeklindeki iskeleyi tamamen kapatacakmış. Büfe, gazino yapacak! Yani İskenderun halkına orayı kilitleyecek. Kardeşim, sen İskenderun halkına nedene kapatacaksın? Büfe, gazino yapacakmış! Biz sana bunun için vereceğimize, biz balık lokantası yaparız, niye sana verelim ki? Yok efenim polis karakolu, gümrük sahası yapacakmış… Orayı Büyükşehir’e verirsek, İskenderun halkı bilsin ki, artık oraya İskenderunlular ayak basamaz, elimizden alırlar. Vatandaşın nefes alabildiği tek yeri de teslim etmiş oluruz.”-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ