Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

HAGİAD: Çocuk İstismarı Ağır Suç, Cezası da Ağır Olmalı..

HAGİAD: Çocuk İstismarı Ağır Suç, Cezası da  Ağır Olmalı..
  • 05.07.2018
  • 747 kez okundu

HAGİAD Başkanı Yusuf Kavak, çocuk istismarcıları ile ilgili yaptırımların tekrar ele alınarak en ağır cezaların uygulanması gerektiğini ifade etti. Hatay Genç İş İnsanları Derneği yönetimi adına Başkan Yusuf Kavak’ın gündemdeki bu konuyla ilgili görüşleri şöyle:
“Ülkemizde son zamanlarda sıklaşan çocuk istismarı haberlerini büyük üzüntü ve kaygı ile takip etmekteyiz. Çocuk istismarının bir çocuğa yetişkin tarafından uygulanan her türlü fiziksel ve psikolojik davranış olduğunu göz önünde tuttuğumuzda kamuoyuna yansımayan istismarların sayısını tahmin etmek bile istemiyoruz.
Son dönemde artan bu istismar olayları bizleri maalesef insan haklarının da en hassas konularından biri olan çocuk haklarını tekrar konuşmaya mecbur bırakmaktadır. Bu doğrultuda çocuk istismarcıları ile ilgili yaptırımların tekrar ele alınmasını ve en ağır cezaların uygulanması gerektiğini düşünüyoruz.
Devletimizden en büyük beklentimiz geleceğimiz olan çocuklarımızı koruması ve kollamasıdır. Son 10 yılda tam 7 kat artan çocuk istismarına karşı acil önlem alınmasını istiyoruz. Bugüne kadar yaşanmış olaylar için etkin, caydırıcı ve onarıcı cezalar verilmelidir. Bu suçların tekrar yaşanmaması için ise sosyal ve ekonomik önlemlerle gerekli çalışmalar özenle yapılmalıdır. Çocuk istismarı en ağır suçtur ve insan hakları ihlalidir. Bu yüzden istismarcılara iyi hal indirimi uygulanmadan en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep ediyoruz.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ