Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Hakları Ödenmeli, Ücretlerinde Adil Olunmalı…

Hakları Ödenmeli, Ücretlerinde Adil Olunmalı…
  • 08.06.2020
  • 173 kez okundu

Gönç, sağlık çalışanlarının sesine artık kulak verilmesinin önemine dikkat çekti.

Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Gönç, ülke olarak sağlık alanında dünyanın parlayan yıldızı haline geldiğimizi, sağlık sistemimizle ve yeni açılan tesislerimizle övünmemiz gerektiğini söyledi, ama bu tesisleri ayakta tutan, sağlık hizmetini veren sağlık çalışanlarının sesine artık kulak verilmesinin, haklarının ödenmesinin, ücretlerinde adil olunmasının önemine dikkat çekti.
Sağlık çalışanlarının yaşadıkları dramların görmezden gelinmemesinin gerekliliğini belirten Gönç, konu ile ilgili açıklamasında şunlara yer verdi:
“4/B, vekil hemşire ve kamu dışı sözleşmeli çalışanlarımızın hak ettikleri kadrolarını verelim, özlük haklarını iyileştirelim. Her iki hemşiremizden biri ailesinin yanına tayin olabiliyorken, diğerini çalıştığı yere mahkum etmeyelim! Aynı işi yaparken farklı ücretler ödemeyelim! Üniversite Hastanelerini, Sağlık Bakanlığı’na bağlayalım.
Güçlü devlet olmanın gereğini yerine getirip, söz verilen 3600 ek göstergeyi verelim, Pandemi sürecinde, kimlere ödendiği belli olmayan ve 3 ay verilmesi planlanan tavandan ek ödemelerin yerine, umudun adı olan sağlık çalışanlarına ivedi bir şekilde seyyanen zam verelim. Yıpranma payını, herkesin beklediği gibi geriye dönük işletelim! Tüm çalışanlara verelim! Yıllardır masa başında görevlerini layıkıyla yapan hizmetli memurlarımıza sınavsız unvan değişikliğini yapalım! Personel istihdamını yeni tesisleri açmadan yapalım, çalışanları rızası dışında görevlendirmeyelim! Herkesin bir aile düzeni, ulaşım planlaması ve bir tercihi olduğunu unutmayalım! Çalışanların alın terinin karşılığı olan döner sermayelerinden vergi kesintisi yapmayı akıl ederken, emekliliğe yansıtılmasını da gerektiğinde akıl edelim!
Sayılacak çok şey var. Ancak önce, geneli ilgilendiren bunlardan bir başlayalım, bunlar mükafat değil, haklı beklentilerdir! ‘Salgın döneminde bunlar gündem edilir mi’ demeyelim! Yıllardır beklenen ve dile getirilen bu konuları feryat eden sağlık çalışanlarımız artık tükenmiştir! Onların gönlünü alacak, çalışma hayatlarına yeni bir heyecanla bağlayacak adımları atmanın tam zamanı! Ülkemizi, milletimizi ve bayrağımızı seviyoruz, sağlık çalışanlarımızla gurur duyuyoruz.”  Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ