Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Haklarımızın Budanacağı Önlem Paketini Kabul Etmiyoruz!

Haklarımızın Budanacağı Önlem Paketini Kabul Etmiyoruz!
  • 15.04.2021
  • 216 kez okundu

Hatay SES, pandemiyle mücadelede önlemlerin sadece sağlık emekçilerinin omuzlarına yüklenmemesinin önemine vurgu yaptı

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Hatay Şube yönetimi, pandemiyle mücadelede önlemlerin sadece sağlık emekçilerinin omuzlarına yüklenmemesinin önemine vurgu yaptı.
Türkiye’nin günlük yeni vaka sayısı olarak ilk sırada olduğunun belirtildiği SES açıklamasında şunlara yer verildi: “Hastanelerin ve erişkin yoğun bakım servislerinin doluluk oranı Sinop, İzmir, Çanakkale, Bartın, Edirne ve Rize başta olmak üzere çok kritik seviyedir. Sağlık emekçileri aralıksız şekilde 13 aydır salgınla mücadele etmektedir. 390 sağlık emekçisi bu süreçte covid nedeniyle hayatını kaybetmiştir.
Sağlık emekçileri tükendi …
Toplumsal alanda alınması gereken önlemler ısrarla hayata geçirilmemekte, yurttaşlar ekonomik olarak desteklenmemekte, aşıya ulaşım hızı arttırılmamakta, bütün bunlara rağmen ‘normalleşmeler’ ilan edilmeye devam edilmektedir. Her bir normalleşme adımı şu anda yaşadığımız gibi yeni bir dalgaya sebep olmakta, her bir dalga bir öncekinden daha büyük boyutlara ulaşmaktadır. Sağlık Bakanlığı’nın tüm bunlara karşı aldığı tek önlem bir yıldan uzun süredir aralıksız çalışmakta olan sağlık emekçilerini tamamen tüketecek kararlara imza atmaktır.
Kadrolu güvenceli atamalar yapılmalı …
İstifalar halen yasakken önceki normalleştirme sonrası alınan kararlarda emeklilik ve yıllık izin kullanımının yasaklandığına defalarca şahit olduk. Salgının üçüncü pikini yaşadığımız bu dönemde Bakanlığı yeniden böyle bir kararın altına imza atmaktan imtina etmeye, sağlık emekçilerini dinlenmeksizin ağır yük altında çalıştırmak yerine atama bekleyen binlerce sağlık emekçisinin kadrolu güvenceli atamasını yapmaya, hukuksuz şekilden işlerinden edilmiş sağlık emekçilerini işe iade etmeye davet ediyoruz.” Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ