Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Halkın sorunlarıyla yüzleşmekten korkuyorlar

Halkın sorunlarıyla yüzleşmekten korkuyorlar
  • 20.07.2019
  • 1.056 kez okundu

Barış Atay’a göre, 10 Milletvekili buluşmasına davet edilmemesinin gerekçesi…

Hatay TİP Milletvekili Barış Atay, önceki gün TBMM’de gerçekleşen 10 Hatay Milletvekili buluşmasına davet edilmediği için katılmadığını belirtirken, gerekçesini de kendine göre, “Halkın sorunlarıyla yüzleşmekten korkuyorlar” şeklinde açıkladı.
Hatay Milletvekili Barış Atay’ın bu konudaki açıklaması şöyle:
“Hatay AKP Milletvekili Hüseyin Yayman’ın, ben dışında bütün Vekilleri davet ettiği toplantıya dair elbette bir kaç kelamımız var. AKP-MHP bloğunun bize göndereceği davetlere katılmadığımız herkesin malumu. Kendi kitlelerinin laf söylemesinden ve kendi seçmenleri olmayan halkın sorunlarıyla yüzleşmekten korkup, davet göndermediklerinin farkındayız. Fakat herkes bilmelidir ki, Hatay halkının sorunlarına dair toplanıldığını iddia edenlerin 105.000 seçmenin iradesini yok saymak haddi değildir.
Türkiye İşçi Partisi olarak, grubu olmayan bir parti olmamız gerekçe gösterilerek Meclis kürsüsünde konuşmamız mümkün olduğunca sınırlandırılmaya çalışılmakta. Görüyoruz ki aynı çaba, Hatay’la ilgili gerçeklerden toplantıda da yüzleşmekten kaçınmak için toplantıya çağırmayarak da verilmekte. Bu konuyla ilgili benim ve partimin son sözü şudur… Siz ne yaparsanız yapın, bizler, Hatay halkının görmekten kaçtığınız sorunlarını yüzünüze haykırmaya devam edeceğiz. Kürsüde, toplantıda olmuyorsa, sokaklarda. Bundan hiç şüpheniz olmasın, davetiniz de sizin olsun.
Ne mutlu ki, AKP ve MHP’lilerin bizi güle oynaya çağırmalarını engelleyen ve karşımıza çıkmaktan çekinmelerini sağlayan siyasi çizgimiz, devrimci mücadelemiz devam ediyor, edecek. Tüm emekçi halkımıza selamlarımızla.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ