Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Halkla coşkulu bayramlaşma ….

Halkla coşkulu bayramlaşma ….
  • 07.06.2019
  • 656 kez okundu

Hatay Valiliğinin ev sahipliğinde ve Hatay Büyükşehir Belediyesinin(HBB) organizesinde gerçekleşen, geleneksel bayramlaşma töreni, Ramazan Bayramı’nın birinci günü, Antakya Atatürk Parkı’nda, halkın yoğun katılımı ile coşkulu atmosferde gerçekleştirildi.
Ramazan Bayramı’nın birinci günü gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Vali Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, İsmet Tokdemir, Lütfi Kaşıkçı, Serkan Topal, Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, 2’nci Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Ahmet Gürbüz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İskenderun Üniversitesi Rektör Vekili Doç. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, Vali Yardımcıları Erol Özkan, Tolga Polat, Mahmut Hersanlıoğlu ve Salih Altun, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, Katolik Kilisesi Ruhani Lideri Domenico Bertogli , Musevi Cemaati Temsilcisi Şaul Cenudioğlu, Ortodoks Kilisesi Ruhani Reisi Can Delüller, Protestan Kilisesi Ruhani Lideri Yakup Chang, Hatay Ermeni Cemaati Vakfı Başkanı Cem Çapar, Alevi Cemati Başkanı Nasrettin Eskiocak, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Yılmaz Kırgel , İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Çağın Taşkın, İlçe Belediye Başkanları, HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz,İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, kanaat önderleri, dernek ve oda başkanları, siyasi parti temsilcileri, kurum il müdürleri ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Bayramlaşma programında, Vali Doğan ve ilimiz protokolü vatandaşlarımızla tek tek bayramlaşarak bayramın ülkemize, milletimize, kentimize sağlık, huzur ve esenlik getirmesi temennisinde bulundu.
Başkan Savaş’ta Ramazan Bayramı’nın coşkusunu vatandaşlarla paylaştı, onlarla tek tek bayramlaştı, bayramın Hatay’a, ülkemize ve dünyaya barış, sevgi ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.
Bayramlaşma programı, HBB tarafından hazırlanan ikramların sunulması ile devam etti. Yüzyıllardır karşılıklı hoşgörü ve huzur ikliminde farklı inanç ve kültürlere ait Bayramların insanî ve dinî güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik, sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleri olduğu bir kere daha yaşanarak tüm dünyaya gösterildi.
Bayramlaşma töreni; günün anısına, ilimiz protokolünün, inanç temsilcilerinin, STK, dernek ve oda başkanları, siyasi parti il temsilcilerinin Hatay’ın birlik ve beraberliğinin bir göstergesi olarak günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ