Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

HAMOK açıklamasında…

HAMOK açıklamasında…
  • 04.08.2020
  • 741 kez okundu

Hatay Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez’in gözaltına alınmasına tepki gösterildi:

Hatay’ın Hoşgörüsünü, Keyfi Uygulamalarla Kimsenin Bozmaya Hakkı Yok…

Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK), Hatay Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez’in, İskenderun’da bir kafede ailesi ile birlikte yemek yediği sırada polisler tarafından gözaltına alınması olayı ile ilgili bir yazılı açıklama yaptı.
HAMOK Dönem Sözcüsü Dt. Nebil Seyfettin, açıklamada şunlara yer verdi:
“Sevgi şehri Hatay’da, dün maalesef üzücü bir olay yaşanmıştır. Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, Ailesi ile birlikte bir restoranda yemek yediği sırada, Polislerin kimlik sorma işleminin dayanağını sorması üzerine, yaka paça gözaltına alınmıştır.
Sevgi ve hoşgörü kenti Hatay’ımızda birlik ve beraberliğimize en çok ihtiyaç duyulduğu zamanda ve kurban bayramı arifesinde, her vatandaşın hakkı olduğu gibi Av. Ekrem Dönmez’in de yasalar çerçevesindeki talebini ‘biz devletiz’ diyerek, hem de eşi ve çocukları önünde zorla gözaltına alınması kabul edilemez.
Türkiye, bir hukuk devletidir. Ve hukukun üstünlüğünü çerçevesinde, herkesin hareket etmesi gerekmektedir. Bu yapılan, bir avukattan öte, vatandaşın hürriyetine saldırı niteliğindedir. Hukuksuz ve keyfi uygulamalar ile Hatay’ın sevgi ve hoşgörüsünü kimsenin bozmaya hakkı yoktur. HAMOK olarak bu olayı kınıyor ve Av. Ekrem Dönmez’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz”
HAMOK’u oluşturan meslek odaları şöyle sıralanıyor: Elektrik Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği, Hatay Dişhekimleri Odası, Hatay Eczacılar Odası, Hatay Harita Mühendisleri Odası, Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Hatay Tabip Odası, Hatay Veteriner Hekimleri Odası, Hatay Harita Ve Kadastro Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası Hatay Şubesi, Jeofizik Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği, Makine Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği, Mimarlar Odası Hatay Şubesi, Şehir Plancıları Odası Peyzaj Mimarları Odası. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ