Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

HAMOK-Kızılay işbirliği ile kampanya yarın

HAMOK-Kızılay işbirliği ile kampanya yarın
  • 26.12.2019
  • 1.205 kez okundu

Kan-kök hücre bağışı…

Kısa adı HAMOK olan Hatay Akademik Meslek Odaları ile Kızılay Hatay Şubesi işbirliğiyle yarın Eczacılar Odası salonunda “Kan ve Kök Hücre Bağışı” kampanyası başlatılıyor.HAMOK adına yarınki etkinlikle ilgili şu bilgi verildi:
“Hatay Akademik Meslek Odaları olarak 2019 yılını bir farkındalıkla bitirmek, umut olmak istiyoruz.. 3 tüp kanla kök hücre bağışı bekleyenlere umut olup onların kahramanı olmak istermisiniz ?
İnsan vücudunda yer alan tüm yapıların kökenini oluşturan ve kendi kendini yenileyebilen kök hücreler pek çok hastalığın iyileştirilmesinde kullanılır. Kişinin kendisinden, uyumlu ya da yarı uyumlu olan dönorden alınan kök hücreler, hasta kişiye nakledilerek hastanın hasarlanan hücre, doku ve organlarının yenilenmesi için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu uygulamada Kemik delme vb hiçbir cerrahi işlem yoktur. Kampanyaya katılanlar sadece kan vereceklerdir.
Türkiye’de, başta lösemi hastaları olmak üzere kök hücre bağışı bekleyen binlerce insan var. Fakat toplum genelinde, kök hücre bağışı konusundaki yanlış bilgiler, bu konuda yersiz korkuların oluşmasına ve ihtiyaç duyulan sayıda bağışçıya ulaşılamamasına neden oluyor. Buradan hareketle kök hücre bağışıyla ilgili doğru bilgileri yaymak, kök hücre ve kan bağışı farkındalığı yaratmak için;
Tüm üyelerimiz, çalışma arkadaşlarımız ve siz değerli halkımızla birlikte 27 aralık 2019 cuma günü saat 10:00 – 17:00 arasında Hatay Eczacı Odasında ,
HAMOK ve Türk Kızılay’ı işbirliğiyle kan ve kök hücre bağışı etkinliğimizde buluşmak dileğiyle.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ