Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,34 / Satış: 7,37
€ EURO → Alış: 8,67 / Satış: 8,70

Harekat huzur, istikrar ve güvenlik için başlatıldı

Harekat huzur, istikrar ve güvenlik için başlatıldı
  • 02.02.2018
  • 1.091 kez okundu

MHP Hatay Milletvekili Ahrazoğlu, Meclisteki konuşmasında Zeytin Dalı Harekatı’nın önemine vurgu yaptı …

MHP Hatay Milletvekili M.Necmettin Ahrazoğlu, meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada, Türk askerlerinin huzur, istikrar, güvenlik, sükûnet ve selamet başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nda önemli işler başarıldığını, Afrin’e 13 kilometre uzaklıkta bulunan ve son derece stratejik bir mevki olan Burseya Tepesi’nin hainlerden temizlendiğini söyledi. Beton kuleler yok edildiğini, teröristlerin tutundukları alanlardan sökülüp atıldığını, bir yandan can verirlerken diğer yandan da can havliyle Rajo, Cinderis ve Afrin merkeze doğru kaçtıklarını belirten Milletvekiili Ahrazoğlu, “Bölge halkı, özellikle Hassa, Kırıkhan ve Reyhanlı, Hatay’daki ilçelerimizin sınırlarında olan ve Afrin’e komşu köylerde yaşayan ve Afrin’de akrabaları bulunan vatandaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde. Bölgede Suriye tarafındaki akrabalarının harekâtı kendilerinin de desteklediklerini, teröristlerden bir kurtuluş olduğunu söylemektedirler” dedi.
Ordumuzun, emperyalist güçler gibi bölgeyi işgale değil, ülke güvenliği ve bölge insanlarına huzur ve güven içinde yaşama hakkı sağlamak için orada bulunduğuna vurgu yapan Milletvekili Ahrazoğlu, konuşmasında şunlara değindi: “Bu nedenle de bölge insanları bu harekâtı desteklemektedir; ordumuzu kucaklamakta ve kurbanlar keserek karşı tarafa göndermektedir. Özellikle PYD ve PKK tarafından buralardan atılan ve bölgemizde bulunan Kürt kökenli kardeşlerimize yönelik saldırılar Hatay’a atılan roketlerle devam ettirilmektedir. İstismar edilmektedir, onlar istismar edilirken bir vesileyle de onlara karşı durmalarını söylemekte ancak Hataylı hemşerilerimiz, Hataylı vatandaşlarımız bu teröristlere itibar etmemektedir. Bu vesileyle Cenab-ı Allah’tan tarih yazan Afrin kahramanlarının hepsini korumasını, kollamasını niyaz ediyor aziz şehitlerimizi de rahmetle anıyorum.”

Terör örgütlerinin hepsiyle amansız bir mücadele yapılıyor …

Türkiye’nin önünde mutlaka aşması ve sonuçlandırması gereken üç ayaklı bir terör sorunu bulunduğunu söyleyen Milletvekili Ahrazoğlu, bunun birinci ayağını FETÖ’yle mücadelenin oluşturduğunu, ikincisinin elbette ki PKK, diğerinin ise güney sınırlarımız boyunca zehir kusan PYD ve YPG ittifakı olduğunu belirtti ve “Bu terör örgütlerinin hepsiyle amansız bir mücadele yapıldığını görüyor ve bunu da memnuniyetle izliyoruz. Cenab-ı Allah’tan bunlarla mücadele eden tüm güvenlik güçlerimizi korumasını, kollamasını niyaz ediyorum” dedi.
Türk milleti 15 Temmuz’da vahşi ve vandal bir saldırıya maruz kaldığını, 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünün 250 vatan evladının şehadetine, 2.194 vatan evladının yaralanmasına neden olduğunu hatırlatan Milletvekili Ahrazoğlu, konuşmasında şunlara yer verdi: “Yüce dinimizi emellerine alet eden imansızlar, safiyene duyguları sömüren inançsızlar himmet toplayarak, hizmet yaygarası kopararak Türkiye’yi imha etmeye kalkışmışlardır. Bu ihaneti, Türk milleti göğsünü siper ederek durdurmuştur. Değerli milletvekilleri, adalet olmadan devletin varlık göstermesi, egemenlik haklarını meşru zeminlerde müdafaa ihtimali yoktur. Eğer suçu, günahı olmayan bir masum şu anda FETÖ iftirasıyla pençeleşiyor, kendini temize çıkarmak için çırpınıyorsa bundan sadece bir kişi değil, insanım diyen, insanlık değerlerine hürmet eden herkes zarar görecektir. Mahkeme kararı olmadan bir kişiye suçlu muamelesi yapmak kuşkusuz felakettir ve hukuken anlamsızdır.

FETÖ davaları artık süratle karara bağlanmalı …

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in belirtiği konulara dikkatinizi çekmek istiyorum. FETÖ’yle mücadelede devlet aklı topyekûn devrede midir, yoksa sınırlı sayıda kişinin, kısıtlı sayıda devlet ve siyaset adamının gayret ve çabasıyla mı süreç ilerlemektedir? FETÖ’yle mücadelenin bir stratejisi var mıdır, bir konsepti hazırlanmış mıdır, siyasi ve hukuki bir eylem planı kurgulanmış mıdır; fikrî temelleri, millî hedefleri, hukuki sınırları berrak bir zihin ve siyaset kavrayışıyla belirlenmiş midir? Bu terör örgütüyle mücadelenin öncelikleri nelerdir, neler olmalıdır? FETÖ’cülüğün standart bir tanımı ve tasviri yapılmış mıdır? Biriken sosyal maliyeti, devlete karşı yükselen ön yargıları, toplumsal tabana yayılan mağduriyetleri nasıl ve hangi tedbir zinciriyle bertaraf edeceğiz? İşte, diyorum ki bunlara kulak verilmesi gerekmektedir.
FETÖ hıyanetinin kökünün kazınma seferberliğinde yargı organları arasındaki anlaşmazlık ve kutuplaşma kabul edilebilir, millet vicdanında normal görülen şeyler değildir. FETÖ davaları artık süratle karara bağlanmalı, süregelen mahkeme safhaları nihai hükmü açıklanmalıdır. Mahkemelerden takipsizlik kararı alan ve mağduriyeti ispatlananların bir an önce göreve iadeleri, mağduriyetlerin giderilmesi gerekmektedir diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”  Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ