Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Harun Antakyalı destekledi

Harun Antakyalı destekledi
  • 29.11.2019
  • 589 kez okundu

O da renkleri özgürleştirdi

Zihinsel engelli ressam Muhammed Yalçın’ın ‘Umut: Duvarımdaki Renkler’ Resim Sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunulurken, ona en büyük destek Hataylı Ressam Harun Antakyalı’dan geldi.

Engelli bireylerin, desteklendikleri zaman neler yapabileceklerine en büyük örneklerden biri, Hataylı Ressam Harun Antakya’lının başından beri kendisine destek verdiği Muhammed Yalçın oldu. Zihinsel engelli ressam Muhammed Yalçın’ın ‘Umut: Duvarımdaki Renkler’ Resim Sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunulurken, Yalçın’ın hocalığını yapan Ressam Harun Antakyalı, Muhammed’e dair konuştu. Muhammed’i, 10 yıl önce okullarına gerçekleştirdiği bir atölye esnasında keşfettiğini söyleyen Antakyalı, şu anlamlı ve özel mesajı verdi:
“Bu tarz çocukların her birinin farklı alanlara yetenekleri vardır. Aslında o zaman, Muhammed gibi 3-4 öğrencinin resme yeteneği olduğunu düşünerek, onlarla özel olarak ilgilenmeye başlamıştım. Fakat aralarından bir tek Muhammed bu işi devam ettirdi ve bu seviyelere getirdi. Onun resme olan hevesi ve ailesinin gayretleri sayesinde herkese örnek olduğunu düşünüyorum.”
Sıra dışı resimlere imza atan 31 yaşındaki zihinsel engelli ressamın tüm eserleri, sanatçıya destek amacıyla, Kuveyt Türk tarafından satın alındı. Sergi, 6 Aralık’a kadar ziyaret edilebilecek. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ