Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

HASİAD Heyeti Afrin’de

HASİAD Heyeti Afrin’de
  • 14.06.2019
  • 523 kez okundu

Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD) Yönetim Kurulu ve üyeleri, bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere Afrin’e gitti. Hatay Ticaret İl Müdürü Halit İmrek’in organizasyonu ile gerçekleşen programa Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Gökhan Alkan, Yönetim Kurulu üyeleri ve birçok sektörden HASİAD üyesi iş insanları katıldı.
Afrin Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Nasır Hüsso ve Yerel Meclis Başkanı Muhammed Said Süleyman’a yönelik ziyaretin ilk bölümü, Afrin Sanayi ve Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleşti. Afrinli bir çok iş insanının da hazır bulunduğu toplantı, Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Gökhan Alkan’ın, günün anısına Afrin Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Nasır Hüsso ve Yerel Meclis Başkanı Muhammed Said Süleyman’a plaket ve hediye takdimi ile başladı.
Afrinli iş insanları ile bir arada olmaktan son derece mutluluk duyduklarını ifade eden Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Gökhan Alkan, yaptığı konuşmasında, “Bölgenin, ekonomi tabanlı en önemli sivil toplum örgütü olarak, siz değerli iş insanı kardeşlerimizin yanında kendimizi evimizde hissettiğimizi belirtmek istiyorum” derken, Afrin Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Nasır Hüsso da, “Afrin Sanayi ve Ticaret Odamız, Zeytin Dalı Operasyonunun tamamlanmasından bir yıl sonra kurularak faaliyetlerine başladı. Ekonomik kalkınma adına atılacak tüm adımları, tüm kurumlarımız ile birlikte atmayı hedefliyoruz. Şu anda 216 kayıtlı üyemiz var ve bu sayıyı kısa sürede 1000’e çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.
HASİAD heyeti, ziyaretin ikinci bölümünde, Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat’ı makamında ziyaret etti. Oldukça faydalı görüşmeler gerçekleştirdiklerini söyleyen Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Gökhan Alkan, kendilerini kabul eden Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat’a teşekkür ederek, günün anısına plaket takdiminde bulundu.
Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat da şu bilgileri verdi:
”20 Ocak 2018 tarihinde başlayan ve 57 gün sonra tamamlanan Zeytin Dalı Harekâtından sonra bölgede yaşam normale dönmüş ve bölge terörden arındırılmıştır. Bölge terörden arındırıldıktan sonra tekrar hayatı normal akışına döndürmek adına bir Türk görevlilerin koordinatörlüğünde dizi çalışmalar yapılmıştır. Alt yapı, Eğitim, Sağlık ve Sosyal hizmetler gibi tüm toplumu ilgilendiren faaliyetleri karşılamaya çalışan Yerel Meclis ve alt komisyonlarının yaptıkları çalışmalarda kendimizi danışman olarak tanımlıyoruz. Zeytin dalı diye adlandırdığımız Afrin ile birlikte 7 tane ilçe teşkil ettik. 350.000 kişinin yaşadığı bölgede her türlü ihtiyacın karşılaşması için girişimlerde bulunmaktayız. Bölgenin güvenliği Emniyet ve Jandarma kuvvetlerimizin danışmanlığında şurta diye tanımladığımız birlikler tarafından sağlanmaktadır. Hatay’ın her yönü ile ilgiliyiz. Bölgede 250 okul 43 000 öğrenci var. Sağlık konusunda Afrin’de 13 branşta hizmet veren 80 yataklı bir hastanemiz Cinderes bölgesinde askeri bir hastanemiz mevcut. Bölgenin en önemli sorunu elektrik ve bu konuda yapılan çalışmalar neticesinde kısa bir zaman sonra bölgeye elektriği vereceğimizi belirtmek istiyorum. Şuan elektrik ihtiyacı jeneratörler ile karşılanmaktadır. Ticaret burada hayatın vazgeçilmezi ve sizlerin de ziyaret amacı olan bölge ile ticaret konusunda ilgili kurumlarımız ile yardımcı olmak adına elimizden geleni yapacağız. Ziyaretinizden dolayı tekrar hepinize teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. ”
Zeytin Dalı Operasyonunun finalinde Türk Bayrağının dikildiği tarihi hükümet binası önünde, Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat ve HASİAD üyelerinin toplu fotoğraf çekimi ile ziyaret programı son buldu. Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Gökhan Alkan, Afrin programlarına yapmış oldukları katkılardan dolayı Hatay Valiliği’ne, Ticaret İl Müdürü Sayın Halit İmrek’e ve güvenliklerini sağlayan tüm Emniyet kuvvetlerine HASİAD adına teşekkür etti. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ