Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Hatay adına katılacağız madem!

Hatay adına katılacağız madem!
  • 21.04.2018
  • 759 kez okundu

Simidimiz de olsun mu bu defa?

Her sene Antalya’da yapılan ve kapılarını Anadolu’nun keşfedilmemiş tüm lezzetleri için aralayan Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, bu yıl 24-28 Ekim’de ANFAŞ Fuar Alanı’nda gerçekleşecek.

Yöresel ürünleri konusunda ticarileşme süreçlerini desteklemek, mevcut ürünlerde markalaşmayı sağlamak ve katma değerini arttırmak, ayrıca bu tür geleneksel ürünleri üreten işletmelerin ekonomik kapasitelerini geliştirmek ve bu ürünleri kamuoyuna mal etmek isteyen Hatay gibi kentlerin bu yönde biriken beklentilerini karşılayan en önemli ‘fuar’ organizasyonlarından biri olan Antalya Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, bu yıl 24-28 Ekim’de ANFAŞ Fuar Alanı’nda gerçekleşecek.
Yörex konusunda bugüne kadar ‘istikrarlı bir katılım’ sağlayamayan Hatay’ın bu seneki katılım yoğunluğu ve kalabalığı ne olur ya da nasıl olur bilinmez ama, ürün listesine ‘bugüne kadar olmayanların’ eklenmesi gerektiğine dikkat çekenler, Antakya’nın geleneksel tadı ‘Antakya Simidi’ni işaret ediyor. Peki, bu defa hatırlar ve diğer herkese de bu tadı hatırlatır mıyız? -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ