Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Hatay ASKF Başkanına göre:Amatör Maçlar Oynanmalı

Hatay ASKF Başkanına göre:Amatör Maçlar Oynanmalı
  • 24.09.2020
  • 95 kez okundu

Hatay Amatör Spor Kuruluşları Federasyonu (ASKF) Başkanı Mehmet Öztürk; Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör ve 1. Amatör Lig ile ilgili nihai kararın Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Sağlık Kurulu ile Bilim Kurulu’nun vereceği raporun ardından belli olacağını duyurdu.
Hatay ASKF Başkanı Mehmet Öztürk, Hatay olarak, BAL ve amatör liglerin oynanmasından yana olduklarını kaydederken, “Ancak nihayetinde, TFF Sağlık Kurulu ile Bilim Kurulu raporları ve önerileri doğrultusunda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınacak bir karar geçerli olacaktır” açıklaması yaptı.
Hatay ASKF Başkanı Mehmet Öztürk’ün açıklaması şöyle:
“Bir belirsizlik gibi görünse de, yılda 120 bin müsabakayı oynatma başarısı gösteren ASKF’ler, Futbol İl Temsilciliği ve Tertip Komiteleri, şartlar olgunlaşırsa, tekrardan müsabakaların oynanması için hazırdır.
Dünya ve ülkemiz genelinde hüküm süren pandemi durumuna göre, TFF, müsabakaların oynanması yönünde bir dizi kararlar alacaktır. Sayın Genel Başkanımız Ali Düşmez, müsabakaların oynanması ile ilgili yoğun çaba sarf etmektedir.
Ancak görünen o ki, profesyonel müsabakaların oynanmasında bile sorunlar yaşanırken ve bazı müsabakaların oynanmaması gerçeğinden hareketle, amatör müsabakaların Ocak ayından önce başlaması pek mümkün gibi görünmüyor.
Futboldan evine ekmek götüren on binlerce amatör futbolcu ve teknik adamlar, hakemler, saha komiserleri ve birçok görevli durumuna bakılınca, oynanması yönünde talepleri haklıdır. Ancak bugün başlanması durumunda, pandeminin bugünden daha olumsuz bir hale gelmesi durumunda liglerin durdurulması ya da yok sayılması ayrı bir kaos yaratacaktır.
Şahsımın da yönetiminde bulunduğu amatör kurulun bütün üyelerinin, amatör futbolcu ve teknik adamların, hakemlerin, saha komiserlerinin ve diğer görevlilerin sıkıntılarına son verilmesi için, birçok ilin tek sosyal aktivitesi durumunda olan BAL ve Amatör müsabakalarının oynanması yönünde görüş birliğinde olduğu bilinmelidir,
Sonuç olarak beklentimiz; Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, TFF Sağlık Kurulu ve İl Hıfzıssıhha Kurullarının görüşleri doğrultusunda alınacak kararlar neticesinde, liglerin oynanması yönünde gerekli izinlerin verilmesi oynanmasına müsaade edilmesidir. TFF Başkan Vekili Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez, gerekli kurullarla yaptığı ve yapacağı görüşmeler sonucunda, konu ile alakalı gerekli açıklamayı en kısa zamanda yapacaktır.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ