Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Hatay Bahçeşehir’li İnci, Stem’de Bölge 1.si

Hatay Bahçeşehir’li İnci,  Stem’de Bölge 1.si
  • 09.05.2019
  • 572 kez okundu

Dünyanın yeni eğitim dili STEM modelini Türkiye’ye getiren ve ülkemizde farkındalık yaratma adına birçok projeye imza atan Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü, tüm kampüslerin katılımıyla, İstanbul’da STEM Day etkinliğine katılım sağladı. Etkinliğe “Mars’a Çiftlik Kuralım” Projesi ile katılmaya hak kazanan Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü 4. Sınıf Öğrencisi İnci Lara Akıllı, Akdeniz Bölge 1.si oldu.
Daha önce arkadaşları ile “Mars’a Sera” kurulabileceği fikri üzerine ortak bir proje yapan İnci, bu fikirden ilham alarak “Mars’a neden çiftlik kurmayalım?” fikrini geliştirmeye başladı. Kullandığı atık malzemeler ve güneş panelleri ile projesini modelleyen İnci, daha sonra kodlama programı Scratch’ı kullanarak projesini oluşturdu.
Bu tarz bilimsel projelerin içinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Bahçeşehir Koleji kurucu Müdürü Sefer Kaplan, “Dünyanın gelişmiş ülkelerinde uygulanan fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi dört önemli disiplinin birbirleriyle entegrasyonunu hedefleyen bir öğretim sistemi olan STEM modeli ile şehrimizde farkındalık yaratmaya devam ediyor olacağız” açıklaması yaptı. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ