Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Hatay Barosu Bölge 3.sü oldu

Hatay Barosu Bölge 3.sü oldu
  • 18.06.2019
  • 988 kez okundu

TBB’de Kurgusal Duruşma Yarışması

Türkiye Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması’nın 6’ncısı, geçtiğimiz günlerde Türkiye Barolar Birliği (TBB) Eğitim Merkezi tarafından düzenlendi. TBB’den yapılan açıklamaya göre, Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi’nce bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Türkiye Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması’nın ilk aşaması olan bölge elemeleri, Ankara’da, 8 ayrı mekanda ve eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.
TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, İç Anadolu bölgesi yarışma yerinden yaptığı açılış konuşmasında, tüm Avukat stajyerlerine başarı diledi. Kura çekimlerini takiben başlayan bölge elemelerinde, 54 baronun stajyer takımları yarışıyor. İki gün süren yarışma sonucunda; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde birinciliği alan baro, 5-6 Ekim tarihlerinde yine Ankara’da gerçekleştirilecek final karşılaşmalarında yarışacak.
Yarışma; yargının kurucu unsuru olan savunmanın temsilcisi Avukatı, diğer kurucu unsurlar, karar ve sav temsilcileri olan hakim ile savcıyla birlikte, hukuka ve etik kurallara uygun gerçekleştirecekleri yargılama faaliyetine hazırlamayı, mesleki dayanışmanın temellerini atmayı amaçlıyor. 2019 yılı Türkiye Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması’na; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden barolar katıldı. Bu arada yarışmaya Hatay Barosu da katıldı.
Ankara’daki, Türkiye Barolar Birliği Kurgusal Duruşma Yarışması Akdeniz Bölge elemelerinde, Hatay Barosu’nu temsil eden Stj. Av. Hüseyin Küskü, Stj.Av.İbrahim Gelen, Stj.Av. Merve İnan ve Stj.Av.Mehmet Can Dönmezer’den oluşan takım bölge üçüncüsü oldu.-Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ