Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,66 / Satış: 6,69
€ EURO → Alış: 7,28 / Satış: 7,31

Hatay Barosu kadın üyeleri Diyarbakır’daki kadın meslektaş cinayetine öfkeli:

Hatay Barosu kadın üyeleri Diyarbakır’daki kadın meslektaş cinayetine öfkeli:
  • 22.05.2019
  • 598 kez okundu

Artık Yeter! İstanbul Sözleşmesi Gereklerine Uyulmalı…

Diyarbakır’da, önceki gün bir kadın avukatın, boşanma davası açtığı müvekkilinin boşanmak istediği eşi tarafından öldürülmesi olayına öfke duyan Hatay Barosu Kadın Avukatları, kadın cinayetlerine artık ‘dur’ demek gerektiğine ve İstanbul Sözleşmesi gereklerinin yerine getirilmesin önemine işaret etti. Hatay Barosu Kadın Hakları Komisyonu adına, Komisyon Başkanı Melahat Kahramanoğulları imzasıyla yayınlanan “Öfkeliyiz” başlıklı mesaj aynen şöyle:
“Diyarbakır’da kadın meslektaşımız Av. Müzeyyen Boylu, boşanma davası açtığı Mesut Issı tarafından, 14 kurşunla çocuklarının gözü önünde öldürülmüştür. Ülkemizde çığ gibi büyüyen kadına yönelik şiddet, kadın cinayetleri, çağımızın bir utanç kaynağı olarak insanlık onurumuzu her gün yaralamaktadır. Buna rağmen devlet, kadına yönelik şiddeti önlemede uluslararası sözleşmelerin gereklerini yerine getirmiyor. Kadına yönelik şiddet alanındaki en yeni ve kapsamlı metin olan İstanbul Sözleşmesi gibi uluslararası sözleşmelerin gereklerine uyulmalı, bu alanda çalışan meslek odalarının, kadın örgütlerinin bilgi ve deneyimleri yok sayılmamalıdır.
Kadın meslektaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsü ile ailesine, sevenlerine, Diyarbakır Barosu’na ve tüm meslektaşlarımıza başsağlığı diliyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ