Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,45
€ EURO → Alış: 9,98 / Satış: 10,02

Hatay BŞB bünyesinde

Hatay BŞB bünyesinde
  • 02.03.2021
  • 2.136 kez okundu

Aşçılık okulu başladı

Hatay Büyükşehir Belediyesi (BŞB) bünyesinde oluşturulan Aşçılık Okulu eğitimleri başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, UNESCO Hatay Gastronomi Evi’nde eğitim görecek Aşçılık Okulu öğrencileri ile bir araya geldi. Yaklaşık 200 aday arasından seçilen 10 öğrenci, 4 ay sürecek eğitimin sonunda, Hatay mutfağının zenginliğini ve inceliklerini öğrenme fırsatı bulacak.
Türkiye’nin her bölgesinden gelen öğrenciler, Hatay Gastronomi Evi Aşçılık Okulu’nda, mesleki ve kişisel gelişimleri için hem teorik hem pratik eğitim alacak. Aşçılık Okulu öğrencileri ile buluşan ve Hatay’ın gastronomideki atılımlarını genç aşçılarla paylaşan Lütfü Savaş, şunları söyledi:
“Burada eğitim alan arkadaşlarımızın, Gastronomi Şehri unvanına sahip mutfağımızı en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Mutfağımızın tanıtımı için yaptığımız bu çalışmalar, Gastronomi Akademisi ile devam edecek. Okyanusa bir taş attık ve bu taşın etkisini arttırmak için çabalıyoruz. Tarih, kültür, medeniyet ve daha nice alanda önemli değerlere sahibiz. Bu değerleri ileri taşımak için var gücümüzle çalışacağız.”
Hatay Gastronomi Evi yöneticisi İpek Aslan ise Aşçılık Okulu’nu şöyle anlattı:
“Bugün Aşçılık Okulu’muzun startını veriyoruz. 200’e yakın başvuru yapıldı ve tüm başvurular detaylıca ve titizlikle incelendi. Buradaki 10 genç arkadaşımız, bizimle birlikte yol alacak. Arkadaşlarımız, teorik ve pratik eğitimleri yanında, iletişim becerilerinin gelişimine yönelik eğitimler de alacak.” -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ