Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Hatay BŞB-Defne Kent Konseyi ortak çalışması

Hatay BŞB-Defne Kent Konseyi ortak çalışması
  • 19.12.2017
  • 1.469 kez okundu

Hoşgörü kentinde expo ve gastronomi toplantısı…

HATAY, Gastronomi kimliğiyle şaha kalkar!

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 2021’de düzenlenecek EXPO ve UNESCO tarafından gastronomi dalında Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil edilen kent için bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda, Hatay’ın gastronomi kimliği ile şaha kalkacağı ve büyük bir atılım gerçekleştireceği dile getirildi.
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Defne Kent Konseyi’nin Defne Evi’nde ortaklaşa düzenlediği toplantıya; Prof. Dr. Nazan Savaş, HBB Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi, Defne Belediye Başkanı eşi Meryem Ay Yaman, Hatay Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD) üyeleri, Defne Kent Konseyi Kadın Meclis Yürütme Kurulu Başkanı Gülnaz Habib ile Kurul üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
HBB Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi’nin sunumuyla başlayan toplantıda, katılımcılara, EXPO 2021 ve Hatay UNESCO Gastronomi konulu sinevizyon gösterisi izletildi. Sunumda, Hatay’ın doğal ve karakteristik yönlerinin EXPO 2021 ile dünyaya tanıtılabileceğini ifade eden HBB Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi, gastronomi kimliğiyle Hatay’ın adeta şaha kalkacağını vurguladı, tüm zenginlikleri ve tarihi dokusuyla dünyaya kapılarını açacak olan Hatay’ın bu serüveninde herkese ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.
Defne Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülnaz Habib de konuşmasında, EXPO 2021 Hatay ve UNESCO Gastronomi’nin Hatay’a önemli katılımlar sağlayacağı inancında olduğunun belirterek, “Defne Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak ilimizde yapılacak olan uluslararası platfor-mları çok önemsiyoruz. Bu doğrul-tuda, ev sahibi olmanın onurunu yaşıyor ve projede yer almak için sabırsızlanıyoruz. Ayrıca ilimize bu kazanımı sağlayan kıymetli HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve beraberinde eşi Prof. Dr. Nazan Savaş hanımefendiye çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Prof. Dr. Nazan Savaş da, toplantının ev sahipliğini üstlenen Defne Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerine katılımları dolayısıyla teşekkür etti. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ