Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Hatay BŞB-Samandağ Belediyesi Ortak Hizmeti:

Hatay BŞB-Samandağ Belediyesi Ortak Hizmeti:
  • 12.10.2019
  • 437 kez okundu

Tekebaşı-Meydan arası köprü…

Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Samandağ Belediyesi işbirliğiyle, Samandağ ilçesinin iki büyük mahallesi, Tekebaşı ile Meydan arasında köprü yapımına başlanıyor. Samandağ Belediyesi’nden bu konuda şu bilgi verildi:
“Geçtiğimiz aylarda İlkbahar ile birlikte aşırı yağışların yol açtığı sel felaketinin neticesinde, Tekebaşı Mahallesi’nde ciddi hasarlar oluşmuştu. Sel felaketi sonucunda da tıkanmalar yaşanmış, kimi yerler yerinden sökülmüş, birçok vatandaşın seraları, ekili alanları, ahırları ve evleri zarar görmüş ve ciddi bir mağduriyet yaşanmıştı. Kış aylarının yaklaşması ile birlikte, Meydan ve Tekebaşı Mahallelerine giden yolda çöken köprüde, Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Samandağ Belediyesi’nin koordineli çalışmaları başladı.”
Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’ın bu konudaki açıklaması da şöyle:
“İlkbahar’da, Meydan-Tekebaşı istikametindeki köprü, yoğun sel suları nedeniyle yıkılmış ve orada çok ciddi tıkanmalarla birlikte su baskınları oluşmuştu. Büyükşehir Belediye Başkanımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, özellikle kış gelmeden yapılması yönündeki talebimiz karşılık buldu. Köprümüzün kazı çalışmalarına dün itibariyle başlandı. Hatay Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışmalarımız sonucunda, en kısa zamanda tamamlanması için ekiplerimiz çalışıyorlar. Şimdiden tüm Samandağ ve özellikle civar mahalle halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.” –Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ