Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,79 / Satış: 7,82
€ EURO → Alış: 9,29 / Satış: 9,33

Hatay BŞB’den Seyfi Dingil’e cevap:

Hatay BŞB’den Seyfi Dingil’e cevap:
  • 15.12.2018
  • 1.994 kez okundu

UKOME kararı oybirliği ile

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, İskenderun ilçesinde tartışmalara yol açan trafikteki yeni düzenlemelerle ilgili uygulamaya ilişkin olarak İlçe Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in suçlamalar içeren açıklamalarını yanıtladı.
Hatay BŞB Ulaşım Dairesi Başkanlığı, ‘Hatay Ulaşım Ana Planı Ortak Hizmet Protokolü’ kapsamında oybirliği ile yapılan değişikliklerin ardından, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in yaptığı açıklamalara karşılık şu bilgileri verdi:
“19 Haziran 2018 tarihinde UKOME kurul toplantısında Şehit Pamir ve Ulu Cami caddelerinin trafik yönlerinin değiştirilmesi teklif edildi. Kurulda tüm kurumların onayı ve ( ilçe belediye, emniyet, karayolları vb.) oy birliği ile ilgili caddelerin sirkülasyon planı onaylandı. Ayrıca İskenderun Belediyesinden uygunluk yazısı alındı. Son olarak 15 Kasım 2018 tarihinde yapılan UKOME kurul toplantısında trafik akış yönü tersine çevrilecek olan Şehit Pamir ve Ulu Cami caddelerine entegre tali yolların sirkülasyon planı sunuldu. Kurulda tüm kurumların onayı ve (ilçe belediye, emniyet, karayolları vb.) oy birliği ile tali yolların sirkülasyon planı onaylandı. 9 Aralık Pazar günü faaliyete geçecek olan sirkülasyon planı, kurumumuzca 3 Aralık 2018 tarihinde yazılı ve görsel medyada paylaşılarak, sosyal medya üzerinden de tüm halka duyuruldu.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ