Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Hatay BŞB’nin EXPO Sloganı:

Hatay BŞB’nin  EXPO Sloganı:
  • 28.08.2018
  • 1.645 kez okundu

Siber Güvenilir Hatay

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılında kentte gerçekleşecek olan EXPO organizasyonuna “Siber Güvenilir Hatay” sloganı ile hazırlanıyor.
Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş, Türkiye’de ilk defa “Yapay Zekâ” destekli belediyecilik çalışmalarına başlayan belediye oldukların hatırlatarak şu açıklamayı yaptı:
“Ülkelerin gündeminde yer alan yapay zekâyla hükümet yönetim sistemini biz de kendi belediyemizde hayata geçirmeye başlıyoruz. Arkadaşlarımız bunun gerekli altyapısını oluşturmak için somut adımları atıyor. Yapay zekâyla belediye yönetim sistemini EXPO ile birlikte zirveye taşımak istiyoruz. Bununla birlikte siber savunma konusunda da önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Tüm bunlar hayata geçtiğinde, misafirlerimiz, Hatay’da güvenilir dijital ortamda istedikleri paylaşımları yapabilecek ve özgürce dolaşabilecek.”
Dijitalleşen dünyaya adapte olmak için hem kurum içi hem de kurumlar arası tüm paydaşlarla ortak hareket ettiklerini de sözlerine ekleyen HBB Başkanı, yapay zekâ destekli belediyecilik çalışmaları ile ilgili yaptıkları çalışmaların çok yakın zamanda vatandaşlar tarafından tecrübe edileceğini ifade etti. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ