Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 8 yıllık projeyi raftan indirdi:

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 8 yıllık projeyi raftan indirdi:
  • 30.09.2020
  • 1.340 kez okundu

Teleferik’te % 85…

Hatay Büyükşehir Belediyesi, teleferik projesinde % 85’lik tamamlanma seviyesine ulaşıldığını duyurdu.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından 2012 yılında başlatılan “Antakya Teleferik Projesi”, çeşitli sebeplerden ötürü durdurulmuştu. İplik Pazarı Mahallesi’nden Habib-i Neccar Dağı’na, yaklaşık 1150 metre uzunluğunda yapılacak olan Teleferik Projesi, kısa bir süre önce yeniden başlatıldı. Antakya Teleferik Projesi, 2012 yılında, Antakya iplikpazarı istasyon bölgesinde ortaya çıkan tarihi eserler nedeniyle durdurulmuştu.
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), teleferik alt istasyon cam döşeme yapılacak alanın çelik imalatları, yer döşemeleri, asansör, alüminyum pencere ve kapı imalatları çalışmalarını hızlandırdığını bildirdi. Son restorasyon çalışmalarını gerçekleştiren HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Teleferik Projesi’nin %85’inin tamamlandığını açıkladı.
Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait Teleferik Projesi’nin, farklı dönemlere ait tarihi alanların birleştirildiği bir köprü vazifesi görmesi ve Hatay’ın marka kent olma yolunda önemli bir adım olması yanı sıra kentin turizm potansiyeline üst düzeyde pozitif bir katkı sağlaması amaçlanıyor.
Teleferik Projesi’nin başlangıç noktası; Antakya ile Habib-i Neccar Dağı arasındaki alt istasyon alanı, Selçuk Caddesi’nin bitiş noktasında, Şeyh Ali Camii’nin güneyinde, üst istasyon alanı ise Habib-i Neccar Dağı’nda, Antakya Kalesi kalıntılarının güneyinde bulunuyor.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Teleferik Projesi’ne dair çalışmalar drone ile fotoğraflanıyor. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ