Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

Hatay Büyükşehir Belediyesi Hizmeti; Karaağaç ve Belen’e

Hatay Büyükşehir Belediyesi Hizmeti; Karaağaç ve Belen’e
  • 08.11.2019
  • 353 kez okundu

Tribünlü stadyum ve 11 spor tesisi

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Karaağaç ile Belen arasında spor tesisleri yapmak üzere protokol imzaladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıracağı tesislerden biri, tribünlü stadyum olurken, diğerleri ise tenis ve değişik branş sporu sahalarından oluşturulacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Karaağaç bölgesinde 21 dönüm arazi üzerine inşaatı yapılacak olan, 1 adet, Türkiye Futbol federasyonu (TFF) standartlarında tribünlü futbol sahası ve 1 tane merkez kort olmak üzere, toplamda 8 adet tenis kortu ile ilgili olarak protokol imzaladı. Yapılacak olan kortta, uluslararası tenis turnuvası düzenlenebilecek kapasitede 1 tesisin inşası için de proje çalışmaları tamamlandı.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, imza töreni sonrası şu açıklamayı yaptı:
“Karaağaç bölgesinde, 21 dönüm arazi üzerine inşa edeceğimiz 1 adet TFF standartlarında tribünlü futbol sahası, 1 tanesi merkez kort olmak üzere, toplamda 8 adet tenis kortunun yapımı ve uluslararası tenis turnuvası düzenlenebilecek kapasitede 1 tesisin inşası için proje çalışmalarımız tamamlanmıştır. Hatay için durmadan ve yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.”
Bu arada protokol sonrası katılımcılar için, yaptırılacak spor tesisleriyle ilgili olarak bir brifing sunumu gerçekleştirildi, sahaların maketleri gösterildi ve teknik bilgi aktarıldı. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ