Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Hatay Büyükşehir Belediyesinin 9.Arıtma Tesisi Hassa’ya…

Hatay Büyükşehir Belediyesinin 9.Arıtma Tesisi Hassa’ya…
  • 02.10.2019
  • 382 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin ilimize kazandırdığı 9. arıtma tesisinin yapımı Hassa ilçesinde sürüyor. Büyükşehir Başkanı Lütfü Savaş, Pazartesi günü Hassa’ya gitti ve arıtma tesisi çalışmalarını yerinde inceledi, bilgi aldı.
Finansmanı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye tarafından temin edilen ve yüzde 85’i tamamlanan atıksu arıtma tesisi inşaatını yerinde inceleyen Başkan Savaş, inceleme sırasında kendisine eşlik eden yetkili ve teknik personelden, çalışmaların ilerleyişi hakkında detaylı bilgi aldı.
Bugüne ve geleceğe kaliteli, sağlıklı bir yaşam olanağı sağlama hedefiyle çalışmaları sürdürdüklerini vurgulayan Başkan Savaş, ilk aşamada günde 4 bin m3 atıksu aratacak tesis sayesinde doğaya artık kirli su değil, temiz su akacağının altını çizdi.
İncelemeleri sonrası Başkan Lütfü Savaş’ın açıklamaları şöyle:
“Uzun Havalandırmalı Aktif Çamur prensibine göre dizayn edilen tesiste, evsel atık suyun Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği kriterlerine uygun arıtımı sağlanarak, Tiyek Deresi’ne deşarjı sağlanacak. Ayrıca, tesisin tamamlanması ile beraber, Hassa ilçesi daha temiz bir çevreye kavuşacak.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ