Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Hatay Çevre Düzeni Planı anlatılıyor

Hatay Çevre Düzeni Planı anlatılıyor
  • 19.01.2018
  • 1.428 kez okundu

Belen ve Arsuz turu

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılı yatırım programında bulunan “Hatay İli 1/100 000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı, 90 000 Hektar Alanda 1/5000 Ölçekli Revizyon ve İlave Nazım İmar Planı Yaptırılması İşi” kapsamında geçen sene 15 ilçede yapılan, planın analiz ve sentez kısmının sunulduğu toplantılardan sonra oluşan plan taslağının sunum ve tanıtımının yapıldığı, görüş ve önerilerin alındığı ikinci tur toplantıları 17 Ocak tarihinde Belen ve Arsuz ilçelerinde gerçekleşti.
Toplantılar, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı teknik personelleri ve şehir plancıları, sivil toplum örgütleri, ilçe müdürlükleri, kaymakamlık, belediye meclis üyeleri, muhtarlıklar, meslek odaları ve diğer ilgili kamu kurum ve kuruluşlar, yüklenici firma ve bürokratların katılımıyla gerçekleştirildi.
Hatay’ın 15 ilçesinde gerçekleştirilen plan çalışmalarının oldukça faydalı olacağının altını çizen Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyeleri ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdiği çalışmalarda Belen ilçesi olarak ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da, ilçelerdeki imar sorunlarının çözülmesi noktasında vatandaşlarla birlikte hareket edilmesinin önemine değindi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ