Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

Hatay dahil 14 İl’de

Hatay dahil 14 İl’de
  • 04.05.2020
  • 148 kez okundu

ApplyFentek lise kabul modeli için başvurular başlarken, sınav, online olarak düzenlenecek

Hatay Bahçeşehir Koleji tarafından yapılan bilgilendirmede, Bahçeşehir Koleji’nin, Türkiye’nin 14 ilinde bulunan Fen ve Teknoloji Liselerine öğrenci kabulü için uyguladığı ApplyFentek lise kabul modeli için başvurular başladı.
ApplyFentek sistemini için son başvurular 7 Mayıs’ta alınacak. Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri’nde öğrenim görmek isteyen ve ApplyFentek sistemine başvurularını tamamlayan öğrenciler, ilk aşamada online sınava girecek.
Aday öğrenciler, sistemin ilk aşaması olarak, 9 Mayıs 2020 Cumartesi günü saat 11.00’da tek seans olarak yapılacak sınava, online olarak, kendi evlerinde ve kendi bilgisayarlarından katılabilecekler. 23 Mayıs’ta açıklanacak “sınav sonrası kabul alan öğrenciler”, 25-31 Mayıs tarihleri arasında Bahçeşehir Koleji Akademik Kurulu tarafından yapılacak mülakatlara katılacaklar. 7 Haziran’da M.E.B. tarafından düzenlenecek Lise Giriş Sınavı’na da katılacak olan öğrenciler, 1-14 Haziran tarihleri arasında Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liselerine kayıt yaptırabilecekler.  Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ