Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,57 / Satış: 6,59

Hatay Devlet Hastanesi’nde Yeni Ünite

Hatay Devlet Hastanesi’nde Yeni Ünite
  • 16.03.2019
  • 844 kez okundu

Diyabetik Ayak Konseyi…

Hatay Devlet Hastanesi bünyesinde Diyabetik Ayak Konseyi hizmete girerek hasta kabul etmeye başladı.
İl Sağlık Müdürlüğü’nden, oluşturulan ve hasta kabule başlayan yeni ünite ile ilgili olarak şu bilgi verildi:
“Diyabet hastalığı (şeker hastalığı) kaynaklı oluşan ayak yaraları, bölgemizde çok sık görülmekte olup, tedavi ve yakın takibi gerekmektedir. Bu amaçla, Hatay Devlet Hastanesi bünyesinde, Endokrinoloji Uzman Doktoru Gamze Akkuş başkanlığında ‘Diyabetik Ayak Konseyi’ oluşturuldu. Diyabet Ayak Konseyi; 1 Enfeksiyon Hastalıkları Uzman Doktoru, 1 Ortopedi Uzmanı Doktoru, 1 Kalp Damar Cerrahi Uzman Doktoru, 1 Plastik Cerrahi Uzman Doktoru, 1 Dahiliye Uzmanı Doktoru ve ile 1 Radyoloji Uzmanı’ndan oluşmaktadır.”
Konuya ilişkin konuşan Endokrinoloji Uzman Doktoru Gamze Akkuş, “diyabetik ayak yaralarının” çoğunlukla tek bir bölüm tarafından değerlendirildiğinde, bölümler arasında uzunca süren konsültasyon trafiğine sebep olduğunu, bunun da hastaların sıkıntı yaşamasına, hasta ve hekimin motivasyonunu bozulmasına neden olduğunu belirtti.
Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mahmut Bayrakçıoğlu da, yeni birimle ilgili yaptığı açıklamada, konusunda uzman hekimlerin bir araya geldiği Diyabetik Ayak Konseyi’nde, hastaların tedavilerini eksiksiz yerine getirmeyi hedeflediklerini belirtti, şu bilgiyi verdi:
“Konsey’de, hastalarımızın eksiksiz bir şekilde tedavilerine devam etmelerini sağlıyoruz. Çünkü bu tedavinin bir ekip yaklaşımı gerektirdiğini biliyoruz. Hastanemizde Diyabetik Ayak Konseyi’ni kurarak, hastalarımızın daha kaliteli bir sağlık hizmetine erişim sağlayabilmelerinin önünü açtık.”
Dr. Bayrakçıoğlu, devamla, “Hatay Devlet Hastanesi, hizmet kalitesini her geçen gün yükseltmeye devam ediyor. Devletimizin halkımıza sunmuş olduğu sağlık hizmetlerini en modern tıbbı ekipmanlar ve branşında uzman hekimlerimizle siz değerli halkımıza sunmaya devam ediyoruz” dedi. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ