Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

Hatay Dosyası hazırlığımız var…

Hatay Dosyası hazırlığımız var…
  • 05.08.2021
  • 448 kez okundu

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, bir dizi ziyaret ve görüşme için geldiği Hatay’da yerel medya temsilcileriyle bir araya geldi. Hatay’da bulunmaktan dolayı memnun olduğunu ifade eden Sarıgül, “Büyük Kurultay sonrası bir kez daha Hatay’a geleceğiz” dedi ve ekledi…

Mustafa Sarıgül liderliğinde kurulan Türkiye Değişim Partisi (TDP), il ziyaretleri kapsamında teşkilatları ile bir araya gelmeyi sürdürüyor. Ülke genelindeki teşkilatlanma sürecini hızlandıran TDP’nin lideri Sarugül, dün geldiği Hatay’da yangınlardan zarar gören bölgeleri ziyaret etti, Antakya’nın Bağrıyanık Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi, sorunları dinledi, sohbet etti. Sabah erken saatlerde gerçekleşen bu ziyaretin ardından Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde yerel medya temsilcileriyle buluşan Mustafa Sarıgül, ziyaret sebeplerini aktarırken, kendisine yöneltilen soruları da cevaplandırdı.
-KURULTAY SONRASI-
Konuşmasına başlarken, Hatay’ın Türkiye’deki önemine işaret eden Sarıgül, “Ülkemizin tarih kokan, kültür kokan, gelenek ve görenekleriyle Türkiye Cumhuriyeti tarihinde çok önemli şehirlerimizden biri olan Hatay’ımızda bulunmaktan son derece memnunum. Ancak Hatay’a asıl olarak, Eylül’ün 15’inden sonra, Büyük Kurultay’dan sonra geleceğim. Bu süreçte Hatay’ımızda 2 gün kalarak; Hatay’ımızın siyasal, sosyal ve ekonomik sorunlarını, Hatay’daki bütün sivil toplum kuruluşlarıyla görüşerek, Hatay’ın dosyasını açacağız. Hatay’ı, Türkiye ve dünya kamuoyu ile nasıl buluşturmamız gerektiğini ve çözüm yollarını o zaman konuşacağız” dedi.
-CİĞERİMİZ YANIYOR-
Ülke genelinde yaşanan yangınlara da işaret eden Sarıgül, Hatay Havalimanı’na inişinin hemen ardından bu amaçla bir ziyaret gerçekleştirdiğine işaret etti ve şunları söyledi:
“Hatay’ımız, bu yangını, bu tehlikeyi çok uzuz bir şekilde atlatmış. Bunu görmekten de mutlu oldum. Ancak buradaki vatandaşlarımızın da önemli ölçüdeki mağduriyetlerini gördüm. Gerek Valilik’le, gerek Afet’le ve gerekse Kaymakamlık düzeyinde temaslar yaparak, o yurttaşlarımızın yaralarının sarılması için çaba göstereceğim.
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, yangın nedeniyle iç siyaset yapılmasını ise doğru bulmadığının altını özenle çizdi.
-YEREL BASIN ÖNEMLİ-
Türkiye genelinde yerel basının çok önemli bir işlevi yerine getirdiğine işaret eden Mustafa Sarıgül, bu amaçla, Mahalli Basından Sorumlu bir Genel Başkan Yardımcısı olduğu bilgisini verdi ve şöyle devam etti:
“Mahalli basının imkan ve olanaklarının son derece arttırılmasını arzu etmekteyiz. Mahalli basınımız ne kadar güçlüyse, demokrasimiz de o kadar güçlüdür. Çünkü mahalli basın, ulusal basının zaman zaman yazamadığı, zaman zaman yer ayıramadığı birçok konuyu dile getiriyor. O nedenle yerel basın bizim için son derece önemlidir. Belediye Başkanlığım döneminde de yerel basınla hep iç içe oldum. O anlamda, yerel basının, özgürlüğümüzde ve demokrasimizde yeri benim için farklıdır.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ