Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Hatay Eğitim Sen’liler basın açıklaması yaptı:

Hatay Eğitim Sen’liler basın açıklaması yaptı:
  • 19.03.2017
  • 1.706 kez okundu

Açığa alınan, ihraç edilen öğretmenler göreve iade edilmeli

Eğitim Sen Yönetimi’nin köprübaşındaki basın açıklamasına izin çıkmadı…
Hatay Eğitim Sen Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan Başkan Deniz Ezer, OHAL kapsamında açığa alınan ve ihraç edilen öğretmenlerin göreve döndürülmelerini istedi.
Eğitim Sen Yönetimi, Cumartesi günü köprübaşında yapılacağı açıklanmasına rağmen, OHAL nedeniyle güvenlik görevlilerince açıkta basın toplantısı yapılmasına müsaade edilmemesi üzerine toplantıyı kendi binasında gerçekleştirdi.
Yönetim adına Başkan Deniz Ezer, dışarıda basın toplantısı yapmalarına izin verilmemesini eleştirdikten sonra, Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile Eğitim Sen Hatay Şube üyeleri Hasan Kozat, Abdullah Altınöz, Utku Sayın ile birlikte, 17 Ocak günü gerçekleştirilen “şafak vakti” operasyonuyla gözaltına alınıp açığa alınan Gülizar Işık Çay, İlhan Kılınç ve Nidal Çay’ın haksız ve hukuksuz bir şekilde açığa alınarak mağdur edilmelerinin kabul edilemez olduğunu bildirdi.
Eğitim Sen Şube Başkanı Deniz Ezer, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar iddia edilerek, 20 Ocak tarihinde, üyeleri olan Uzunbağ İlkokulu Müdürü Hikmet Subaşı’nın da açığa alındığını hatırlatarak, “Şimdiye kadar açığa alınan 5 üyemiz ve ihraç edilen 4 üyemiz hala görevine iade edilmemiştir. Eğitim Sen Hatay Şubesi olarak, ihraç edilen üyelerimizin ve arkadaşlarımızın derhal göreve iade edilmesini, OHAL’in kaldırılmasını, KHK’ların geri çekilmesini ve gözaltına alınanların derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz” dedi. -Mehmet Özgün-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ