Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Hatay EMITT’de…

Hatay EMITT’de…
  • 26.12.2018
  • 678 kez okundu

DOĞAKA öncülüğündeki toplantıda Hatay turizmi için EMIT FUARI’na katılma kararı alındı …

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), 30 Ocak- 03 Şubat 2019 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan 23’üncü EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarı’na bölgemiz turizm sektörü firmaları, zanaatkârları ve illerimiz protokolü ile çıkarma yapmaya hazırlanıyor.
Bölgemiz illerinin kültürünü, tarihini ve turizmini uluslararası arenaya taşımak adına, DOĞAKA desteği ve koordinasyonu ile bölgemiz illerinin 9. kez EMITT fuarına taşınacağı söz konusu fuarda, iller holü olarak da bilinen 12. holde fuara katılım gerçekleştirileceği duyuruldu.
DOĞAKA, toplantı sonucu ile ilgili şu bilgileri verdi:
“Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerimizin kültürel öğeleri ve turistik değerlerinin tanıtılacağı Ajansımız stand alanımızda, bölgemiz illerine fuar alanı ve stand konstrüksiyon desteği verilerken, bölgemizin tanıtım materyallerinin hazırlanması konusunda da destek verilmesi planlanarak bölgemiz turizm sektörünün kalkınmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir. Söz konusu fuar hazırlıkları kapsamında, 20 Aralık Perşembe Günü DOĞAKA Hatay Merkez Toplantı Salonu’nda, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı Protokol ve Tören Hizmetleri Müdürü Sayın Mehmet YILDIZ, Hatay Kültür ve Turizm İl Müdürü Sayın Hüsnü IŞIKGÖR’ün, Kahramanmaraş Kültür ve Turizm İl Müdürü Sayın Seydihan KÜÇÜKDAĞLI’nın ve Şube Müdürü Sayın Ökkeş GÖKÇE’nin, Osmaniye Kültür ve Turizm İl Müdürü Sayın Burhan TORUN’un ve Şef Sayın Alpaslan OCAK’ın, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Sayın Mehmet GÜNDOĞDU’nun ve DOĞAKA Kurumsal Koordinasyon Birim Başkanı Sayın Figen GÖKŞEN TOK’un katılımlarıyla, EMİTT 2019 Uluslararası Turizm Fuarı Kurumlarararsı Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirilmiştir.
Toplantı kapsamında, bölgemizin etkin ve verimli tanıtılmasına yönelik kararlar alınarak, proje ve hazırlık faaliyetleri hakkında son hazırlık çalışmaları değerlendirilmiş ve stand tasarımına ilişkin proje detayları, ilgili firma temsilcilerinin katılımlarıyla görüşülmüştür. Bölgemiz illerinin kültürü, tarihi ve turistik değerlerinin konsept olarak işleneceği ‘DOĞAKA İlleri Standı’ ile bölgemiz değerlerinin uluslararası turizm profesyonellerine tanıtılması hedeflenmektedir. 30 Ocak- 03 Şubat 2019 tarihleri arasında, TÜYAP İstanbul/ Büyükçekmece Uluslararası Fuar Merkezi’nde, Hatay’ın coğrafi işaretli ürünü ‘Künefesi’ ve diğer yöresel lezzetleri, Kahramanmaraş’ın dondurması ve el sanatları ve Osmaniye’nin Yer fıstığı ve Karatepe Kilimleri dokumacıları gibi çok kıymetli zanaatkârları ile kültürel ve turizm tanıtımının yapılacağı DOĞAKA EMİTT illerimiz standlarına turizm sektör ilgililerini ve tüm halkımızı şimdiden davet etmekten onur duyarız”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ