Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Hatay EMITT’e hazırlanıyor

Hatay EMITT’e hazırlanıyor
  • 07.01.2019
  • 436 kez okundu

DOĞAKA yine mi yok?

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT ), 90 ülkeden binlerce katılımcı ve 60.000’in üzerinde ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor. Bu önemli fuarda Hatay da yer alacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda ve KOSGEB’in desteğini alan Türkiye Otelciler Federasyonu ile Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin iş ortaklığında düzenlenen EMİTT (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı) 31 Ocak’ta kapılarını açıyor. 3 Şubat’a kadar sürecek olan Fuar, Hatay gibi bir çok şehri, ayrıca Kalkınma Ajanslarını da ağırlayacak.
-HATAY’DAN-
31 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılacak olan ve bu yıl rekor düzeyde yabancı ziyaretçinin beklendiği Emitt, katılımcıları için büyük değer yaratan, önemli iş birliklerine zemin hazırlayan bir turizm fuarı olarak kabul ediliyor. Bu önemli fuara Hatay adına katılan çok fazla kurumsal kimlik bulunmuyor. Ancak alınan bilgiye göre, Güngör Ottoman Otel, 3. Salon’daki standı ile ziyaretçilerini karşılayacak. 12. Salon’da ise 132 metrekarelik alanda Hatay standı yer alacak. Ancak, farklı bölgelerden katılan kalkınma ajanslarının isimleri dile getirilirken, son olarak Antalya YOREX’e de katılım göstermeyen DOĞAKA’nın (Doğu Kalkınma Ajansı) olmaması dikkat çekiyor.
-GASTRONOMİ-
Emitt Konferans programı ise Hatay’ı da yakından ilgilendiren başlıklarla, profesyonelleri buluşturacak. Konferanslar kapsamında konuşulacak konular arasında; Alternatif Turizm Akımları: Gastronomi Turizmi, Gastronomide Farkındalık, Yerel Kalkınma ve Turizm ile Şehir ve Destinasyon Pazarlaması gibi başlıklar yer alıyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ