Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Hatay Expo’ya Hazırlanıyor

Hatay Expo’ya Hazırlanıyor
  • 22.11.2017
  • 1.481 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 250 kadının çalışacağı “Çiçek Üretim Merkezi” oluşturdu. Oluşturulan merkez sayesinde Hatay’ın 15 ilçesi çiçeklerle donatılacak, Büyükşehir, çiçek için para ödemeyecek, kendisi üretecek.
Bitki Üretim Merkezi’nin açılışını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Hatay’ın cadde ve sokaklarını güzelleştirecek mevsimlik çiçeklerin yetiştirileceği projeyi hayata geçirdik. Bundan böyle dışardan mevsimlik çiçek alınmayacak, çiçeklerimizi hanımlar yetiştirecek. Hatay ve Hataylı kazanacak. ‘Hatay’ın Çiçekleri Çiftçinin Ekmeği’ adlı Expo 2021 Projemiz kapsamında üretilen bitki fidanlarının teslim törenini gerçekleştirdik. Expo 2021 için bitki üretimini Hataylı hanımlarımız üstlenecek” açıklamasında bulundu.
-MERKEZDEN İLÇELERE-
Yeni üretim merkezinde üretilecek çiçekler, Hatay’ın 15 ilçesine ekilecek, kentin güzelleşmesine katkıda bulunulacak. Oluşturulan kooperatifle beraber ilk etapta 250 kadın Bitki Üretim Merkezi’nde çalıştırılırken, Gastronomi Şehri uygulaması ile de aşçı ve servis elemanları gerektiği, bu nedenle gençlere önemli istihdam ortamı sağlanacağı açıklandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “250 kadın kardeşimiz üretecek, çiçekler Hatay’ın her tara-fına ekilecek. Çiçek ve bitki üretimi için para ödemeyeceğiz. Bu güzel başlangıçta 250 kadın kardeşimizin el emeği olacak. Gelecekte binlerce kişiye istihdam sağlanacak” açıklaması yaptı ve Bitki Üretim Merkezi açılış kurdelesini kesti. -Cemil Yıldız-

 

 

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ