Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,44
€ EURO → Alış: 10,00 / Satış: 10,04

Hatay Fen Lisesi…

Hatay Fen Lisesi…
  • 01.08.2018
  • 3.713 kez okundu

LGS’de; Hatay’da en yüksek puanla tercih edilen okul

Hatay Fen Lisesi, 409 taban puanıyla Hatay’da 1’inci, Türkiye’de 59’uncu sıraya yerleşti. Hatay’da en yüksek puanla tercih edilen okullar sırasıyla; Hatay Fen Lisesi, Tosçelik Fen Lisesi, Selim Nevzat Şahin A.L., Dörtyol Fen Lisesi, Osman Ötken A.L., İskenderun Makzume A.L. oldu. Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı. Türkiye genelinde, ayrıca ilimiz Hatay özelinde en başarılı lise Hatay Fen Lisesi oldu. Fen Lisesini sırasıyla Özsen Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi, yabancı dille öğretim yapan özel liseler takip etti.
Diğer Fen Lisesi öğrencileri sayısal testinde daha başarılı oldu. Sayısal testindeki ortalama Fen Liselerinde 334 olurken, bu oran sözelde 255, eşit ağırlıkta ise 288 oldu. Dershanelerin yerine geçen ve 151 öğrencinin yer aldığı Özel Temel Liseler de sıralamada 236 ortalama puanla 8. sırada yer aldı. Yabancı dille öğretim yapan resmi Anadolu Liseleri ise sıralamada 7. sırada yer aldı.
LGS sonuçlarına göre, ilimiz Hatay’da en yüksek puanla tercih edilen okul Hatay Fen Lisesi oldu. Hatay Fen Lisesi taban puanı 406 olarak açıklandı. Hatay Fen Lisesi, yüksek puan sıralamasında Hatay’da birinci, Türkiye genelinde ise 59. sırayı aldı.
Hatay’da yüksek puanla tercih edilen okullarda ilk 10 sıralama şöyle:
Hatay Fen Lisesi : 409 Puan
İsk. Tosçelik Fen Lisesi : 406 Puan
Ant. Selim Nevzat Şahin A.L. : 388 Puan
Dörtyol Fen Lisesi : 377 Puan
Ant. Osman Ötken A.L. : 372 Puan
İsk. Makzume A.L. : 366 Puan
İsk. Cumhuriyetf A.L. : 351 Puan
Reyhanlı Y.Turan A.L. : 335 Puan
Kırıkhan Naim Atakaş A.L. : 321 Puan
Karlısu Sos.Bil. Lis. : 319 Puan
Liselere giriş sınavlarında en yüksek puanla tercih edilen okul olan Hatay Fen Lisesi’nin Müdürü Ali Uyma sonuçları şöyle değerlendirdi:
“Okulumuz Hatay Fen Lisesi; Öğrencilerimizin, kıymetli velilerimizin ve değerli öğretmenlerimizin yaptığı tercihle, ilimiz Hatay’daki okullar arasında 1.liği yine göğüslemiştir. İlimiz bazında LGS yerleştirme sonuçlarına göre en yüksek puanla en çok tercih edilen okul olmanın mutluluğunu ve onurunu bir kez daha yaşıyoruz. İlkokul ve ortaokuldan itibaren öğrencilerimizi yetiştiren değerli meslektaşlarımı kutluyorum. Bu başarıda emeği geçen öğretmenlerimi, idarecilerimi, velilerimi ve kıymetli öğrencilerimi yürekten kutluyor ve tebrik ediyorum.”
Hatay Fen Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Aysun Katipoğlu Deniz de şu değerlendirmeyi yaptı:
“Hatay Fen Lisesi’nin her yıl yükselen bir ivmeyle gösterdiği bu başarıyı gönülden kutluyorum. Değerli okul müdürüm Ali Uyma, kıymetli idarecilerimiz, fedakar öğretmenlerimiz, velilerimiz ve canımız sevgili öğrencilerimiz, bu tablo sizlerin eseri. Başarılarınız, başarılarımız ve iyi ki varsınız.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ