Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Hatay Günleri’nden… ! Altınözü Festivali’ne… !

Tamer Yazar
Tamer Yazar
  • 29.10.2019
  • 535 kez okundu

Ausey der ki…

Önüne çıkan yanlışa ne kadar çabuk HAYIR diyebilirsen, DOĞRU, karşına o kadar çabuk çıkar…

Konumuz biraz da bu…
Yanlış yaptıklarımız, ama…
Üzerinde çok fazla durmadıklarımız…
O yüzden de ha bire TEKRAR ettiklerimiz…

Evet…

Tekrarlarımızdan birini konuşalım bugün… Konuşurken de, UFAK bir karşılaştırma yapalım… Hatay Günleri’nden Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali’ne doğru adımlarken, başlığımız, PR denen TANITIM / REKLAM kısmı olsun ve buna dair başarımızı (!) masaya yatıralım, ki aciliyetimiz NE, onu bir fark edelim !

Haklısınız…

Geride kalan Hatay Günleri için şu ana dek ÇOK şey söylendi… Buna dair resmi KURUMSAL çok fazla şey anlatıldı, paylaşıldı, hatta ara ara özeleştiri BİLE yapıldı… Peki, doğru noktalarda mı yaptık o ÖZELEŞTİRİ denen şeyi, işte bundan çok emin değilim !

Peki, bugüne dair asıl konu NE mi ?

SOSYAL denen medya !
Buna dair yapabildiklerimiz…

En çok da, YAPAMADIKLARIMIZ !

Zira, bu sene ilk kez Valilik organizasyonu ile gerçekleşen Hatay Günleri’ne dair yapılan değerlendirme toplantısında, “NE YAPTIK” ya da “NASIL YAPTIK” başlıkları arasında bir tek o yoktu, ki bence ASIL KAYIP da bu yüzden parmaklarımızın arasından kayıverdi !

Demem o ki… Onca ÜNLÜ ve onca POPÜLER isme rağmen, ne ÖZENE BEZENE hazırladığımız GASTRO başlıklı etkinlikler ve ne de yaşananlar, sosyal denen medyanın MİLYON takipçili ünlülerin sayfalarında yer aldı, ki profesyonel birer katılımcı olan bu isimlere ödenen paralar değil, SORGULADIĞIMIZ… ama ödenen onca paranın, bu isimlerin en fazla İZLENEN sosyal medya hesaplarına YANSI-tıla-MAMIŞ olması !

Sahi, NİYE böyle oldu, bildik mi?
Bu başlıkta skor neden -0- oldu, anladık mı ?

Peki, NİYE diye sorduk mu ?

Birbirimize…
Birilerine…
Bir bilene…

Şimdi gelelim, Hatay başlığından Altınözü’ne…
Hatay Günleri’nden, bir Zeytin Festivali’ne…

Bir tarafta, Hatay Valiliği ve kentin tüm resmi kurumsal organizasyon yeteneği, diğer tarafta bir İlçe Kaymakamlığı ve o ilçenin yerel idaresi…

Aslında konu, ONLARCA bilinen ÜNLÜ ve POPÜLER ismi bir araya toplamak değil, ama özenle bir araya getirilen o kalabalığın, HATAY’a ve GÜNLERİ’ne PR başlığında bir şeyler katmasını sağlamak, ki bunu da, günümüzün bu anlamda en fazla takipçi toplayan SOSYAL medya ayağında yapmak…

Peki, 1 Milyon TL’yi aşan bütçesi içinde kendi sosyal medya ayağını dahi yaratamayan Hatay Günleri’nin bu anlamda SINIFTA KALDIĞINI söylesek, AĞIR kaçar mı ? Peki ya, Altınözü’nün, sadece Canan Karatay ve Hatay’ın İstanbul’daki başarılı restoratörü (Hatay Medeniyetler Sofrası Restoran Zinciri) Burak Özdemir ile bu işi başarabildiğini izlerken, DERS ALDIK MI diye sorsak mı ? Instagram’da 12 Milyon’a yakın takipçisi ile Altınözü’nü ve Festivali’ni paylaşan Burak Özdemir (CZN Burak) ile beraber, Altınözü – Hatay maçının, ilçe lehine BOL GOLLÜ bir galibiyet yarattığının da altını çizsek mi? Canan Karatay gibi oldukça renkli bir ismin sürüklediği bir Festival’in, Hatay organizasyonundan daha fazla konuşulması noktasında CEVAP beklediğimizi de ifade etsek mi ?

Ardından, otursak ve düşünsek !
Yarattığımız kalabalığı…
Harcadıklarımızı…
Ve finali…

En çok da, bundan sonrasını…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ