Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,66 / Satış: 7,69
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Hatay Hassa ile 30 bin istihdam

Hatay Hassa  ile 30 bin istihdam
  • 29.05.2017
  • 1.255 kez okundu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü: “Hatay Hassa OSB’de kurulacak sanayi tesisleriyle, yaklaşık 30 bin kişiye istihdam kapısı açılacak.”

Kuruluş işlemleri tamamlanan Hatay Hassa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile tüzel kişilik kazanan OSB sayısının 300’e ulaştığını belirten ve bakanlığın OSB’lere dönük çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, OSB’lerle, az gelişmiş bölgelerde sanayiyi yaygınlaştırmayı ve istihdam yaratmayı hedeflediklerini anlattı. Özlü, böylece sanayileşmenin dengeli dağılımıyla, düzenli kentleşmenin de sağlanacağına işaret etti.
-HATAY’IN EN BÜYÜĞÜ-
Hatay Hassa OSB için konuşan ve bu son OSB ile tüzel kişilik kazanan OSB sayısının 300’e ulaştığını belirten Bakan Özlü, “Hassa OSB, 13 bin 770 metrekarelik alanla Hatay’ın en büyüğü olurken, Türkiye’nin de en büyük ilk 10 Organize Sanayi Bölgesi arasına girdi” ifadesini kullandı.
Bakan Özlü, Hatay Hassa OSB’nin ortaklık yapısına ilişkin bilgi verirken de “Bölge, yüzde 72 katılım payı ve 10 üye ile Hatay Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, yüzde 10 katılım payı ve 2 üye ile Hassa Belediye Başkanlığı, yüzde 6 katılım payı ve 1 üye ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, yüzde 12 katılım payı ve 2 üye ile Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından oluşuyor” diye konuştu.
-BİNLERCE İSTİHDAM-
Hatay Hassa OSB’de kurulacak sanayi tesisleriyle yaklaşık 30 bin kişiye istihdam imkanı sağlanacağına da işaret eden Özlü, OSB’nin zaman içinde kent ve bölge için çok önemli bir yatırım haline geleceğini ifade etti. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ