Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Hatay Kart…

Hatay Kart…
  • 26.08.2019
  • 5.691 kez okundu

Özel Halk Otobüslerinde yeni uygulama bugün başlıyor

Antakya ile Defne ilçelerindeki özel halk otobüslerinde de ‘Hatay Kart‘ uygulaması başlıyor. Özel halk otobüsleri, bugünden itibaren yeni uygulamaya start verecek.
Bugün yeni uygulama başlarken, mevcut kartlı abonmanlar ise mağdur edilmeyecek. Kartların, 20 Ekim tarihine kadar geçerli olabileceği duyuruldu.
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Ulaşım ve Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen elektronik ücret toplama sistemi kapsamında, bugün itibariyle merkez ilçeler Antakya ve Defne’de toplu taşım faaliyetini sürdüren Özel Halk Otobüsü Kooperatifi’ne ait araçlarda Hatay Kart uygulamasına geçiliyor.
HBB yetkilileri, yürütülen çalışma çerçevesinde vatandaşların mağdur olmaması adına, mevcut kent kartların süresini 20.10.2019 tarihine kadar uzattı. Ancak bu tarihten sonra kent kart uygulamasının geçerliliğini yitirecek olmasının altını önemle çizen yetkililer, vatandaşların, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hatay Kart Satış Ofisi’nden veya Hatay Kart bayilerinden Hatay kartlarını temin etmeleri gerektiğini duyurdu. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ