Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Hatay kart…

Hatay kart…
  • 24.08.2019
  • 14.865 kez okundu

Özel Halk Otobüslerinde yeni uygulama Pazartesi başlıyor

Antakya ile Defne ilçelerindeki özel halk otobüslerinde de ‘Hatay Kart’ uygulaması başlıyor. Özel halk otobüsleri, 26 Ağustos Pazartesi gününden itibaren yeni uygulamaya start verecek. Ancak yeni uygulama başlarken, mevcut kartlı abonmanlar mağdur edilmeyecek. Kartların, 20 Ekim tarihine kadar geçerli alacağı duyuruldu.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen elektronik ücret toplama sistemi kapsamında; 26.08.2019 (Pazartesi) tarihi itibari ile merkez ilçeler Antakya ve Defne’de toplu taşım faaliyetini sürdüren Özel Halk Otobüsü Kooperatifi’ne ait araçlarda Hatay Kart uygulamasına geçiliyor.
HBB yetkilileri, yürütülen çalışma çerçevesinde vatandaşların mağdur olmaması adına mevcut kent kartların süresini 20.10.2019 tarihine kadar uzattı. Ancak bu tarihten sonra kent kart uygulamasının geçerliliğini yitirecek olmasının altını önemle çizen yetkililer, vatandaşların, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hatay Kart Satış Ofisi’nden veya Hatay Kart bayilerinden Hatay kartlarını temin etmeleri gerektiğini duyurdu.
20.10.2019 tarihinden sonra kent genelinde, Büyükşehir Belediyesi otobüslerinde, özel halk otobüslerinde ve diğer toplu taşıma araçlarında ulaşım Hatay Kart ile tek alanda sağlanacak. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ