Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

Hatay, Liste Dışı Normale mi dönüyoruz?

Hatay, Liste Dışı Normale mi dönüyoruz?
  • 06.05.2020
  • 85 kez okundu

Halen 31 ilde uygulanan şehirlerarası giriş-çıkış sınırlandırması, ilk etapta, 7 şehir için sona erdi. Bu iller; Hatay, Antalya, Aydın, Erzurum, Malatya, Mersin ve Muğla olarak sıralandı. Diğer 24 ildeki giriş-çıkış sınırlaması ise 15 gün süreyle uzatıldı.

Alınan son karar neticesinde, Hatay; kara, hava ve deniz yoluyla yapılacak tüm giriş ve çıkışların kısıtlandığı iller listesinden çıkartıldı. İçişleri Bakanlığı, Hatay Valiliği’ne, şehir giriş ve çıkış tedbirlerine ilişkin bir genelge gönderdi.
Yapılan değerlendirmeler sonucu; Hatay, Aydın, Antalya, Erzurum, Malatya, Mersin ve Muğla’ya hava, kara ve deniz yoluyla yapılacak giriş ve çıkış kısıtlamasının kaldırıldığı belirtilen genelgede, diğer 23 il ile Zonguldak’a yapılacak tüm giriş ve çıkışlar için getirilen kısıtlamanın ise devam ettirilmesi kararı alındığı kaydedildi.
Genelgede, geçmişte gönderilen genelgelerle çizilen çerçevede ilgili valilerce İl İdaresi Kanunu ile Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca bazı tedbir kararlarının alınması gerektiği belirtildi.
Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ