Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

Hatay Milletvekiliyim, Hatay’ı Konuşurum…

Hatay Milletvekiliyim,  Hatay’ı Konuşurum…
  • 17.09.2020
  • 624 kez okundu

MHP’li Vekil Lütfi Kaşıkçı, 2 yıldır TBMM’deki konuşmalarının hiçbirinde genel siyaset konuşmadığını, tamamında Hatay’ın sorunlarını dile getirdiğini söyledi.

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, yaklaşık 1,5 aydır devam eden yaz tatili süresince Hatay’ın 15 ilçesini karış karış gezdiğini, vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları dinlediğini söyledi ve gördüğü bazı ilkel yaşam koşullarından rahatsız olduğunu kaydederek, Hatay’ın, Hataylı vatandaşların hak etmedikleri altyapısız mahalleler, ilçeler, asfaltsız yollar, içme suyu olmayan yerleşim birimleri ve interneti olmayan köyler gördüğünde üzüldüğünü söyledi.
Milletvekili Kaşıkçı, Hatay insanının daha kaliteli ve daha refah bir yaşam standardına sahip olması gerektiğini, bunu da gerçekleştireceklerini söyledi
Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen MHP’li Vekil Lütfi Kaşıkçı, Hatay’ın 15 ilçesini, bir ucundan diğer uca kadar gezdiğini, vatandaşın sorunlarına ortak olduğunu, çözüm üretmeye çalıştığını, çalışacağını kaydederken, ilimiz için gölet hamlesi başlatılması gerektiğine dikkat çekti.
GÖLET KURTULUŞTUR
Basın toplantısında, Hatay’ın tarım şehri olduğunu, bol suya ihtiyaç bulunduğunu, bunun için de göletler oluşturulması gerekliliğini dile getiren ve “Hepsinin projeleri hazır. Ancak ödeneksizlikten gerçekleşemiyor” diyen Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Hatay’ın ihtiyaç olan göletlere kavuşabilmesi için elbirliği içinde olunmasını istedi.
YHT SİYASET ÜSTÜ
Basın toplantısında, kısa süre önce gündeme getirdiği yüksek hızlı trenin ilimiz Hatay’a da uğraması konusunda da, “Hatay’a çok yakışır” tanımlaması yapan MHP’li Vekil Lütfi Kaşıkçı, Ulaştırma Bakanlığı’nın halen yapımı süren yüksek hızlı treninin İstanbul, Ankara, Karaman, Konya, Adana, Osmaniye, Gaziantep ve Güneydoğu’ya uzandığını, trenin, Hassa tarafından Kırıkhan Topboğazı üzerinden Hatay’a, Antakya’ya, güzergah ilavesi ile getirtilebileceğini, mesafenin ise bu anlamda 96 km olduğunu anlattı. Kaşıkçı, bu projeye ciddi şekilde eğileceğini, KİT Komisyonu üyesi olarak da ağırlığını koyacağını, diğer Milletvekilleri ve kamuoyundan da destek beklediklerini bildirdi.
EXPO HATAY İÇİN DEĞER
Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin EXPO 2021 Projesi’nin ilimiz için bir marka-değer olduğunu da söyleyen MHP’li Vekil Lütfi Kaşıkçı, Hatay’ın vitrini konumundaki projeye destekten başka bir şey söylenemeyeceğini ifade etti, Hatay’a yakışır şekilde gerçekleşmesine katkıda bulunulmasının gerekliliğine de vurgu yaptı.
Kaşıkçı, 2 yıllık süreçte TBMM’de yaptığı konuşmaların tamamında, Hatay’ı ve Hatay’ın sorularını gündeme getirdiğini kaydederek, “Benim için aslolan Hatay’dır, 15 ilçesidir. Hatay’ın dışında ne genel siyaset ve ne de bir başka konuyu konuşmadım, konuşmam. Ben, Hatay Milletvekiliyim, Hatay’ı konuşurum” dedi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ