Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,66 / Satış: 6,69
€ EURO → Alış: 7,28 / Satış: 7,31

Hatay MKÜ Dişhekimliği Fakültesi’nin ilk mezunları:

Hatay MKÜ Dişhekimliği Fakültesi’nin ilk mezunları:
  • 28.06.2018
  • 1.091 kez okundu

40 Kişi…

Dönem birinciliğini Gülnur Çopuroğlu aldı

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Dişhekimliği Fakültesi ilk mezunlarını verdi. 40 Genç Dişhekimi mezun edildi. MKÜ Dişhekimliği Fakültesi’nde dönem birinciliğini de Gülnur Çopuroğlu kazandı. MKÜ Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan mezuniyet Törenine Fakülte Dekanı Prof. Dr Nizami Duran, Fakülte yöneticileri, öğretim üyeleri öğrenciler ve öğrenci aileleri yanı sıra Hatay Dişhekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin de katıldı.
Salı günü öğleden sonra gerçekleşen mezuniyet töreninde, Hatay Dişhekimleri Odası adına Başkan Nebil Seyfettin, yeni mezun dişhekimlerine ve öğretim görevlilerine günün anısına Şükran Plaketi sundu. Oda Başkanı Nebil Seyfettin, mezuniyet töreninde bir de konuşma yaptı. Seyfettin, ilimiz ve üniversitenin tarihi bir gün yaşadığını, 5 yıl önce ilk adımını atarak eğitime başlayan pırıl pırıl 40 gencin bugün Dişhekimi ünvanı alarak mezun olduklarını hatırlatarak şunları söyledi:
“Meslek Odası olarak oluşturduğumuz öğrenci temsilcileri aracılığıyla zaman zaman birçok etkinliklerde birlikte olduk, dertleştik, sorunlarınızı dinledik, gücümüz oranında çözümler üretmeye çalıştık. Hocalarınıza karşı sevgi ve saygı konusunda sürekli telkinlerde bulunduk. Umarım; sevgi, hoşgörü ve kardeşlik şehri olarak anılan Hatay’da, sizlere karşı güzel bir misafirperverlik örneği gösterebilmişizdir. Hepiniz; hocalarınızla, arkadaşlarınızla ve bizlerle acı-tatlı, hüzünlü-sevinçli birçok anı yaşadınız. Bütün bunlar, yaşam zenginliğiniz olarak belleklerinizde yerlerini alacaktır.”
Oda Başkanı Nebil Seyfittin, öğretim üyelerine hitaben de şunları söyledi:
“Ülkemizde, Dişhekimliği Fakülte sayısı büyük bir hızla artıyor. Son açılan fakülte ile 84’e ulaştık. İnsan gücü planlaması yapılmadan fizik, teknik ve tıbbi yeterliliklerine bakılmadan açılan fakülteler, önümüzde büyük bir sorun olarak duruyor. Bir Meslek Örgütü olarak, yıllardır sizlerle istişare ederek, düşüncelerimizi yetkililere anlatmaya çalıştık. Son olarak, geçen hafta TDB ve Odalar olarak, YÖK Başkanı ve Kurulu ile bir toplantı yaparak raporumuzu sunduk.
MKÜ Dişhekimliği Fakültesi’nin ilk mezunlarını bugünlere getirdiği ve Fakültemizi ülkemizin en saygın fakülteler seviyesine çıkarma çabalarından ötürü, başta Dekanımız Prof. Dr. Nizami Duran ve Prof. Dr. Behiye Bolgül hocalarımız olmak üzere, tüm hocalarıma ayrı ayrı mesleğim adına teşekkürü bir borç bilirim.” -Selvi Günay-

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ