Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,85 / Satış: 8,89
€ EURO → Alış: 10,34 / Satış: 10,38

Hatay MKÜ’den 180 Doktor

Hatay MKÜ’den 180 Doktor
  • 30.06.2021
  • 337 kez okundu

Tayfur Sökmen Kampüsü’nden 180 Doktor Adayı mezun oldu

Hatay MKÜ Tıp Dönem 1’incisi, DERENCAN ATEŞ oldu…

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi, 180 doktor adayını mezun etti. MKÜ Tıp Fakültesi’nde okul birincisi, Derencan Ateş adlı öğrenci oldu. Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim döneminde mezun olmaya hak kazanan 180 hekim adayı için Kampüs amfi tiyatro alanında düzenlenen törene; Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yusuf Önlen, Prof. Dr. Fatih Sakin, Fakülte Dekanları, Akademisyenler ile öğrenciler ve aileleri katıldı.
Tören, dönem birincisi Derencan Ateş’in konuşması ile başladı. Derencan Ateş, yaptığı konuşmada, zorlu ve yorucu geçen eğitim ve öğretim sürecinde kendisine destek olan ailesine ve hocalarına teşekkür etti. Derencan Ateş’ten sonra kürsüye gelen Rektör Yardımcısı, Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanı olan Prof. Dr. Yusuf Önlen, hekimlik mesleğinin alçak gönüllülük, samimiyet ve fedakarlık isteyen bir meslek olduğunu söyledi. Önlen, konuşmasını, 180 öğrenciyi mezun ederken kendilerini yalnız bırakmayan katılımcılara teşekkür ederek sonlandırdı.
Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya da yaptığı konuşmada, hekimlik mesleğinin zor bir meslek olduğunu, bu mesleğin getirdiği zorluklara katlanılmadığı takdirde, hekimlik mesleğini yapmada büyük zorluklar yaşanacağını belirtti. Öğrencilere seslenen Rektör Kaya, genç hekimlerin, meslek hayatları boyunca okumayı bırakmamaları gerektiğini, literatürü takip edip, kongre, sempozyum ve konferanslara katılarak sürekli olarak kendilerini geliştirmelerini ve yenilemelerini tavsiye etti.
Tören, dönem birincisi Derencan Ateş’in, mezuniyet kütüğüne dönem levhasının çakması ile devam etti.
Prof. Dr. Yusuf Önlen’in yaptırdığı Hipokrat Yemini ve sonrasında ise mezun 180 öğrenci doktor adayının keplerini havaya atmasıyla beraber tören sona erdi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ