Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

Hatay ormanları için umut ol gelecek bahara…

Hatay ormanları için umut ol gelecek bahara…
  • 21.10.2020
  • 187 kez okundu

İnsan Vakfı ve ORFAMDER (Orman Fakülteliler Derneği), Hatay’da ağaçları yeniden yeşillendirme adına ve zarar gören hayvanların tedavisi için “Acil Yardım Kampanyası” düzenliyor.

İnsan Vakfı ve ORFAMDER, başta Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Trabzon olmak üzere, yurt içinde, özellikle yangın ve afetler sonucu kaybedilen orman varlığının yeniden kazanılabilmesi için “Umut Ol Gelecek Bahara” sloganıyla bir kampanya başlattı.
Kampanya ile ilgili İnsan Vakfı ve ORFAMDER’den yapılan açıklamada, “İnsan Vakfı ve ORFAMDER (Orman Fakülteliler Derneği) olarak, eğitim ve insani yardım çalışmaları ile Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinde hayatlara dokunurken, bir yandan da çevreye ve doğaya sahip çıkmak için çalışmalar gerçekleştiriyoruz” denilirken, İnsan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Kızılkoca, şu mesajı verdi:
“Yüzlerce hektar ormanı küle döndüren yangının yol açtığı yıkım, sabahın ilk ışıklarıyla daha da görünür hale geldi. Yanmış hayvan cesetleri, çocukların küle dönmüş bisikletleri yürek burktu. Doğanın yok olması demek, insanın yok olması nefesin yok olması demek. Biz yaşatmak için elimizden geleni yapacağız.”
ORFAMDER (Orman Fakülteliler Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yerli ise yapılacaklara dair şu bilgilendirmede bulundu:
“İnsan Vakfı ve ORFAMDER (Orman Fakülteliler Derneği) ile birlikte, 11 Kasım’da fidan dikim organizasyonu için Hatay’da çalışmalarımızı başlatacağız. Ormanlarımızın tekrar yeşillendirilmesi adına fidan dikim çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Hatay’ı yine eski yeşilliğine kavuşturmak için herkesi kampanyaya katılmaya davet ediyoruz.”  Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ