Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,38 / Satış: 6,40

Hatay, Savaş’a sahip çıktı

Hatay, Savaş’a sahip çıktı
  • 22.01.2019
  • 7.098 kez okundu

İçişleri Bakanlığı’nın, Suriyelilerle ilgili sözleri için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş hakkında soruşturma başlatmasını, Hatay’da birlik ve beraberliği, kardeşliği, hoşgörüyü savunan binler, on binler tepkiyle karşıladı, Başkanı Lütfü Savaş’a sahip çıktı.

CHP’nin Hukukçu İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, gelişme için, “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın bu sözleri, uzağından yakınından bir suç unsuru içermemektedir. Hiçbir suretle, hiçbir şekilde bu sözde suç unsuru yoktur. Soruşturma, açıkça hukuka aykırıdır. CHP, bütün fertleriyle Başkan Savaş’ın arkasındadır” mesajı verdi.
Savaş’a sahip çıkmak üzere dün CHP il binası önünde binlerce kişi toplanırken, daha büyük bir kalabalık bu kez HATMEK’te, 2.dönem projelerinin anlatıldığı “Seçim Toplantısında” bir araya geldi, Başkanı Savaş’ı dakikalarca alkışladı, yanında ve desteğinde olduğunu gösterdi. Toplanan kalabalık, “Lütfü Savaş, Hatay için Savaş” sloganı attı.
Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin ile İsmet Tokdemir’in; iktidarı eleştiren, yerel yönetimlerde CHP projelerini anlatan, Başkan Lütfü Savaş’a sahip çıkan konuşmalarından sonra platforma Lütfü Savaş geldi.
Toplanan büyük kalabalığın alkış tufanı arasında konuşmasına başlayan Lütfü Savaş, tamamlanmak üzere olan projelerini, 5 yılda yaptıklarını ve yeni dönemde yapacaklarını sıraladı. HATMEK salonu ve dışında toplanan yaklaşık 15.000 kişi Lütfü Savaş’ı dakikalarca alkışladı, desteğini gösterdi. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ