Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

“Hatay sizinle gurur duyuyor”

“Hatay sizinle gurur duyuyor”
  • 19.12.2019
  • 257 kez okundu

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019 Özel Ödülleri’ne, Antakya Medeniyetler Korosu Derneği ile Odunpazarı Modern Müze layık görüldü. Başarıya işaret eden Ak Parti Hatay Vekili Hüseyin Yayman ise, sonucun Hatay için gurur kaynağı olduğuna dikkati çekti.

Antakya Medeniyetler Korosu ile Hatay gündemine taşınan Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri, Türkiye’nin kültür mirasına ve sanat dünyasına özgün eser, uygulama, yorum veya bilimsel araştırmalarıyla katkı sunanlara minnet ve teşekkür ifadesi olarak, 1979’dan beri veriliyor. Bakanlığın en prestijli ve en yüksek değere sahip ödülü olarak; Türk tarihi, edebiyatı, dili, plastik sanatları, mimarlık, arkeoloji, müzik ve sahne sanatları, halk bilim, tiyatro, opera ve bale, sanat tarihi, fotoğrafçılık, sinema, kütüphanecilik ve müzecilik sahalarında takdim edilen ödüllere, bu yıl “Antakya Medeniyetler Korosu Derneği” ile “Odunpazarı Modern Müze-OMM” layık görüldü.
Hatay adına kazanılan ödülün hem onur hem de gurur verdiğine işaret eden Ak Parti Hatay Vekili Hüseyin Yayman, mesajını, Bütçe mesaisinin devam ettiği Ankara’dan verdi:
“Medeniyetler şehri Hatay’ımızın kardeşlik mesajını Dünya’ya taşıyan Antakya Medeniyetler Korumuz, bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığımızın Büyük Ödülü’ne layık görülmüştür. Başta şefimiz Yılmaz Bey’i ve tüm değerli sanatçılarımızı yürekten tebrik ediyorum.”
-TEŞVİK AMAÇLI-
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz başkanlığındaki Seçici Kurul’un; ulusal ve uluslararası düzeydeki başarıları, eğitsel çalışmaları ile üretimleri değerlendirerek belirlediği ödüllerle, Türkiye’nin kültür ve sanatına gönül birliği içinde hizmet eden topluluk veya kuruluşlar takdir ve teşvik ediliyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ